Koncert MTV Unplugged x ØRGANEK 31 grudnia w CANAL+

Oglądaj Koncert MTV Unplugged x ØRGANEK już w Noc Sylwestrową w CANAL+ online i na antenie CANAL+ Premium!

Koncert MTV Unplugged x ØRGANEK

W ramach kolejnej, 15. już edycji MTV Unplugged, na scenie kultowej muzycznej serii pojawił się rockowy zespół ØRGANEK. Gwiazdy wystąpiły „bez prądu” przed publicznością i kamerami. Zapis tego koncertu można obejrzeć już 31 grudnia w CANAL+ online i CANAL+ Premium. Gęsta, teatralna atmosfera, humor przeplatany charakterystyczną liryką, zawadiacką stylizacją oraz energią zespołu ØRGANEK przeniosły publiczność wprost do Bohemy Paryża lat 40-tych. Był taniec, śpiew i wspaniała zabawa!

ØRGANEK to założony w 2013 r. przez Tomasza Organka zespół rockowy, którego skład tworzą basista Adam Staszewski, perkusista Robert Markiewicz oraz klawiszowiec Tomasz Lewandowski. Do tej pory wydali cztery płyty, z czego dwie – Głupi i Czarna Madonna – pokryły się platyną.

MTV Unplugged to kultowa seria koncertów pełnych niepowtarzalnej, muzycznej energii, w których najwybitniejsi artyści prezentują swoje utwory w nowych, akustycznych aranżacjach. Dzięki temu publiczność może na nowo odkryć hity, które zaprowadziły ich idoli na szczyty list przebojów. Do tej pory w Polsce swoją muzykę „bez prądu” zaprezentowali m.in. Kayah, Hey, Kult, O.S.T.R., Krzysztof Zalewski, Natalia Kukulska, Lady Pank czy Margaret.

Zaproszenie do udziału w cyklu MTV Unplugged to wyjątkowa okazja do świętowania dekady działalności zespołu. Wyłączenie prądu wcale nie wyklucza dobrej zabawy i mocnych wzruszeń, wprost przeciwnie, słuchacz jest w stanie dotknąć istoty muzyki naszego zespołu. Najbardziej jesteśmy dumni z nowych aranży, takich z pogranicza stylów, jazz, muzyka literacka, rock, manouché, trochę jest w tym jakiegoś kabaretu, może burleski – mamy nasze lata dwudzieste. Plus moda, teatr, nic tylko otwierać butelki z szampanem, grać i tańczyć do rana.  

— mówi Tomasz Organek, lider zespołu

Singlem promującym koncert oraz płytę, która wychodzi 19 stycznia 2024 r. nakładem Mystic Production, został utwór „Ultimo”, którego można posłuchać poniżej:

Koncert MTV Unplugged x ØRGANEK powstał przy współpracy CANAL+ z Paramount.

Koncert zespołu ØRGANEK z serii MTV Unplugged będzie już dostępny od 31 grudnia w CANAL+ online i o godz. 22:30 w CANAL+ Premium.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: CANAL+