Serial „Prosta sprawa” zadebiutuje wiosną na CANAL+

„Prosta sprawa” to opowieść o bezimiennym bohaterze szukającym sprawiedliwości, który wpada w sam środek mafijnych pojedynków w Karkonoszach.

Kadr z serialu „Prosta sprawa” (CANAL+ 2024)
Kadr z serialu „Prosta sprawa” (CANAL+ 2024)

Padł już ostatni klaps na planie serialu Prosta sprawa — nowej produkcji twórców Furiozy i adaptacji bestsellera Wojciecha Chmielarza. W głównych rolach występują między innymi Mateusz Damięcki, Piotr Adamczyk, Iza Kuna, Maciej Musiał, Mateusz Kmiecik, Magdalena Wieczorek oraz Mateusz Więcławek. Premiera serialu już wiosną 2024 roku.

Przeczytaj też: Obejrzyj oficjalny zwiastun serialu „Żmijowisko”

Najnowsza produkcja CANAL+ to serial o bohaterach, którzy muszą balansować pomiędzy dobrem a złem. Głównym protagonistą jest bezimienny mściciel z trudną przeszłością. Zależy mu na spłacie długu człowiekowi, który wiele lat temu, całkowicie bezinteresownie, pożyczył mu pieniądze, a obecnie jest zamieszany w konflikt z lokalną mafią. Od tego momentu zaczyna się walka głównego bohatera o życie, i to nie tylko swoje. Imponujące sceny walk i pościgów, silni bohaterowie grani przez najlepszych polskich aktorów, pełna suspensu fabuła, a to wszystko w scenerii malowniczych Karkonoszy – PROSTA SPRAWA to serial, który trzyma za gardło od pierwszego odcinka.

W głównych rolach Mateusz Damięcki (Furioza), Piotr Adamczyk (Czas honoru) wcielający się w szefa jeleniogórskiej mafii, Magdalena Wieczorek („Zadra”) w roli dociekliwej dziennikarki pomagającej Inco oraz Mateusz Więcławek (Belfer) jako jego poszukiwany przyjaciel. W pozostałych rolach Iza Kuna (Masz ci los!), Mateusz Kmiecik (Morderczynie), Maciej Musiał (Klangor), Maciej Damięcki (Planeta singli. Osiem historii), Daniel Olbrychski (Potop), Weronika Humaj (Wataha) i Ivan Franěk (Wielkie piękno). Nie zabraknie również specjalnych gości.

Scenarzystą i reżyserem serialu Prosta sprawa jest Cyprian T. Olencki (Furioza), za zdjęcia odpowiada Klaudiusz Dwulit (Furioza), za scenografię Natalia Maciejewska (EMIGRACJA XD), za kostiumy Milena Jaroszek (Furioza), za charakteryzację Alina Janerka (MAŁY ZGON), a za udźwiękowienie Jerzy Murawski (Ukryta sieć) i Grzegorz Żaglewski. Kierowniczką produkcji jest Anna Majek. Producentami serialu są Beata Ryczkowska i Agnieszka Ptaszyńska-Bochniak ze strony CANAL+ Polska oraz Marcin Zarębski z 2 HUNGRY CROCODILES (Furioza).

Premiera serialu „Prosta sprawa” już wiosną 2024 roku w CANAL+ ONLINE i na CANAL+ PREMIUM.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: