Budzik Little House to mała odskocznia od smartfonów

Zegar z budzikiem Little House Alarm Clock dla dzieci (tych małych i dużych) to ciekawa odskocznia od smartfona, aby produktywnie zarządzać swoim czasem w domu.

Little House Alarm Clock (Pupupula) - budzik dla dzieci

Są rodzice, którzy chcieliby od czasu do czasu odzwyczaić swoje dzieci od ekranów, bo uważają, że może to spowodować, że zbyt uzależnią się od smartfonów i tabletów. Ale nawet ci rodzice czasami muszą przyznać, że nadal potrzebują technologii, aby zarządzać życiem swoich dzieci lub uczyć je takich rzeczy, jak produktywność i zarządzanie czasem. Dlatego twórcy akcesoriów wymyślają urządzenia bez interaktywnych ekranów, aby pomóc rodzicom i dzieciom odnaleźć się także w innym życiu, bez technologii.

Budzik Little House Alarm Clock od Pupupula to jedno z takich urządzeń, które ma dość prosty wyświetlacz, ale nadal wykorzystuje technologię, aby pomóc dzieciom właściwie zarządzać czasem i swoim harmonogramem.

Jest to w zasadzie inteligentny głośnik z wbudowanym inteligentnym asystentem głosowym, który ma pomagać dzieciom (a może i dorosłym). Na wyświetlaczu pojawia się jedynie godzina, data, temperatura, wilgotność, a także godzina kolejnego ustawionego alarmu, czyli kolejnego nadchodzącego punktu w harmonogramie dnia.

Urządzenie jest zaprojektowane w formie małego domku, który wygląda jak zabawka – powinien dobrze wpasować się w wystrój pokoju dziecięcego. Ma źródło światła, ale znajduje się pod zewnętrzną powłoką, aby nadać delikatniejszy wygląd pomarańczowemu światłu nocnemu. Posiada tylko dwa przyciski: czerwony komin i niebieski przycisk wyciszenia. Uzupełniają one minimalistyczny design białego korpusu. Można także dostosować podświetlenie ekranu, naciskając kominek lub poprzez aplikację.

Little House Alarm Clock (Pupupula) - animacje na ekranie

Budzik ma cztery różne, spersonalizowane dźwięki alarmowe o tematyce przyrodniczej, które pasują do animacji wyświetlanej na wyświetlaczu. Dostępny jest także tryb uśpienia, który przyciemnia podświetlenie i wyłącza mikrofon, aby każdy mógł naprawdę odpocząć.

Asystent głosowy, gdy jest aktywny, może wygłaszać przypomnienia, odtwarzać muzykę, opowiadać historie i wykonywać inne zadania, które nie wymagają ekranu. Wydaje się, że jest to interesujące urządzenie, jeśli nadal chcemy, aby technologia nam pomagała, ale niekoniecznie za pomocą smartfona lub tabletu.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Pupupula | Yanko Design