Rozmowy między Orange i T-Mobile na iPhone’ach w HD Voice+

Użytkownicy iPhone’ów mogą teraz rozmawiać prowadzić rozmowy w standardzie HD Voice+ w połączeniach między Orange a T-Mobile.

Rozmowy w standardzie HD Voice+ między Orange i T-Mobile na iPhone'ach

Od kilku dni właściciele modeli iPhone’ów 11 i nowszych korzystają już z najwyższego standardu rozmów HD Voice+ w połączeniach między numery w Orange i T-Mobile. Wszystko dzięki wdrożeniu na styku operatorów sieci kodeka EVS. Będzie można złożyć świąteczne i noworoczne życzenia w najwyższym standardzie rozmów, bez szumów i przy idealnej słyszalności.

Przeczytaj też: Standard rozmów HD Voice+ dostępny w T-Mobile

Kodek EVS to najwyższa technologia połączeń głosowych, która daje wrażenie rozmowy na żywo. Dzięki niemu nie są słyszalne żadne szumy i zakłócenia, a jedynie naturalny i dźwięczny głos rozmówcy.

Jeśli chcesz sprawdzić i usłyszeć różnicę możesz sprawdzić próbki dźwięku w standardzie AMR-NB i HD+ na blogu operatora Orange Polska. Do tej pory ze standardu rozmów w jakości HD+ korzystali głównie użytkownicy smartfonów z Androidem.

Kodek EVS (ang. Enhanced Voice Services), zwany HD Voice+ lub HD+, to technologia, która zapewnia znacznie wyższą jakość rozmowy niż tradycyjne połączenie w 2G/3G. Przez wyższą należy rozumieć brak szumów, lepszą słyszalność wysokich i niskich dźwięków, bardzo naturalny dźwięk głosu. Daje to wrażenie, że nasz rozmówca jest obok nas i rozmawiamy „na żywo”.

W przypadku telefonów z systemem iOS (czyli iPhone’ów) kodek EVS dostępny był w modelach iPhone’a 11 i nowszych dla połączeń wewnątrz sieci Orange oraz między Orange a Play. Teraz do tego grona dołączyły połączeniach wychodzące i przychodzące między sieciami Orange i T-Mobile.

Dzięki tym wdrożeniom prawie 60% połączeń VoLTE w sieci Orange można realizować w standardzie HD Voice+. To czy połączenie zestawimy w jakości HD+ zależy od tego, czy sieć i urządzenie do którego dzwonimy wspierają kodek EVS.

Standard HD Voice+ dostępny jest dla smarfonów, które obsługują EVS i korzystają z VoLTE lub WiFi Callingu. Wszystkie telefony dostępne w Orange od lipca 2021 roku wspierają VoLTE.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Orange Polska