Aplikacja Voronoi z wizualizacjami danych jest już dostępna!

Nowa aplikacja „Voronoi” serwisu Visual Capitalist to kolejny sposób, umożliwiający ludziom na całym świecie odkrywanie nowych danych, dzięki interesującym wizualizacjom.

Aplikacja mobilna Veronoi od Visual Capitalist
Aplikacja mobilna Veronoi od Visual Capitalist

Aplikacja mobilna Voronoi, która została wydana przez serwis Visual Capitalist, jest już dostępna do pobrania na urządzenia z systemami iOS i Android. Voronoi to aplikacja, w której znajdziesz nie tylko wszystkie wykresy, infografiki i mapy publikowane w serwisie Visual Capitalist, ale także umożliwia odkrycie nowych grafik pochodzących od innych twórców ze świata.

Po zalogowaniu w apce zobaczysz na swoim kanale setki wizualizacji danych. Każdej opublikowanej wizualizacji danych towarzyszą przejrzyste i dobrze udokumentowane dane z wiarygodnych źródeł, które można przejrzeć jednym kliknięciem.

Serwis Visual Capitalist chce, aby Voronoi stało się miejscem, gdzie można znaleźć interesujące Cię dane i statystyki oraz spostrzeżenia o naszym świecie. W tym celu w aplikacji pojawi się też sporo funkcji i treści, które będą wciąż rozwijane i dodawane.

Voronoi to też społecznościowe miejsce, w którym najbardziej ciekawscy ludzie na świecie tworzą, odkrywają i dzielą się historiami opartymi na danych, które wyjaśniają jak działa i wygląda świat. To platforma stworzona specjalnie z myślą o wizualizacjach danych i wyjątkowych twórcach, którzy je tworzą.

Co ważne, wszystkie dane i źródła są przejrzyste i widoczne w aplikacji. Są one również sprawdzane przez społeczność i zespół redakcyjny Visual Capitalist, aby mieć pewność, że to, co widzisz na infografikach, jest wiarygodne.

W przyszłości będzie można tworzyć niestandardowe kanały, aby odkrywać specjalnie dopasowane treści dla siebie, a nawet eksportować wizualizację i treści jednym kliknięciem.

Dlaczego aplikacja nazywa się „Voronoi”?

Voronoi (wymawiane vo-roh-noy), w języku polskim diagram Woronoja, to rodzaj wizualizacji danych nazwany na cześć matematyka Gieorgija Fieodosjewicza Woronoja (ros. Георгий Феодосьевич Вороной, ang. Georgy Voronoy) który urodził się 28 kwietnia 1868 we wsi Żurawka nad rzeką Udaj, w guberni połtawskiej, a zmarł 20 listopada 1908 w Warszawie. Był matematykiem Imperium Rosyjskiego ukraińskiego pochodzenia.

Diagram Woronoja wykorzystywane są także do tworzenia infografik przez serwis Visual Capitalist. Przykłady tych wizualizacji to między innymi 8 miliardów ludzi na świecie lub Gospodarka światowa o wartości 105 bln USD na jednym wykresie.

Ekrany opisujące funkcje aplikacji mobilnej Veronoi
Ekrany opisujące funkcje aplikacji mobilnej Veronoi

To hołd dla nauki i sztuki opowiadania historii o danych. Aplikację Voronoi możesz sprawdzić pobierając ją ze sklepu App Store lub Google Play:

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Visual Capitalist