Ratuj jedzenie z aplikacją „Too Good To Go”!

Celem tej wielokrotnie nagradzanej aplikacji jest ograniczenie marnowania żywności – w walce z zmarnowaniem jedzenia uczestniczy już 10 mln pogromców marnowania!

Aplikacja mobilne „Too Good To Go: Ratuj jedzenie”

Marnowanie żywności na świecie to ogromny problem. Szacuje się, że w samych Stanach Zjednoczonych co roku marnuje się ponad 80 milionów ton żywności. Aplikacja Too Good To Go: Ratuj jedzenie na iPhone’a i smartfony z Androidem ma na celu zmniejszenie części tych odpadów, łącząc firmy, które mają zapas jedzenia, z ludźmi, którzy chcą je zjeść. W czasie świąt i po świętach takie zapasy mogą być bardzo różnorodne.

Zobacz też: Taste&Share to aplikacja, która ma zapobiec marnotrawieniu jedzenia

Firmy mogą opublikować w aplikacji Too Good To Go informację, że muszą pozbyć się żywności, a ludzie będą mogli ją kupić po znacznie niższej cenie. Większość produktów po zadeklarowanej dacie przydatności nadają się do zjedzenia jeszcze przez długi czas – ta aplikacja pozwala ocalić je a prz tym zaoszczędzić pieniądze.

Rodzaj jedzenia, na które otrzymasz oferty w Too Good To Go, będzie zależał od firm w Twojej okolicy i tego, jaką konkretną żywność muszą wyrzucić danego dnia. Oznacza to, że to co możesz kupić może się znacznie różnić w zależności od lokalizacji i czasu. Ale możesz spodziewać się takich rzeczy, jak niesprzedane przekąski, posiłki na wynos, bochenki chleba i nie tylko z lokalnych sklepów, kawiarni, sklepów spożywczych i restauracji.

Jak działa Too Good To Go?

Po pobraniu aplikacji Too Good To Go: Ratuj jedzenie wyświetlona zostanie mapa pobliskich piekarni, bistro i restauracji, supermarketów, kawiarni i sklepów spożywczych, które zarejestrowały się w usłudze i mają nadwyżki żywności, których muszą się pozbyć.

Zdecydowana większość posiłków, przekąsek i artykułów to rzeczy, które wygasają w danym dniu lub w ciągu kilku dni, a których firmy nie mogą wykorzystać lub nie mogą sprzedać z innych powodów. Każda firma przygotuje coś, co Too Good To Go nazywa „torbą niespodzianką”, wypełnioną żywnością, która w innym przypadku zostałaby wyrzucona. Możesz ją przeglądać na podstawie tego, co chcesz zjeść i swojego zadeklarowanego budżetu.

Możesz kupić swoją „torbę-niespodziankę” za pośrednictwem aplikacji, a następnie udać się do sklepu lub restauracji o ustalonej godzinie, aby ją odebrać. Jest to sytuacja korzystna dla obu stron, dostajesz coś do jedzenia w znacznie obniżonej cenie, a firma może pozbyć się żywności, którą musi wyrzucić, w znacznie lepszy sposób.

Too Good To Go zdobyło jedną z nagród Apple Cultural Impact Awards za pozytywne zmiany w 2023 roku i łatwo jest to zrozumieć, dlaczego. Jeśli szukasz sposobu na zaoszczędzenie pieniędzy, wypróbowanie nowej żywności i dołożenie wszelkich starań, aby zminimalizować marnotrawienie jedzenia, to nie musisz się nad tym zastanawiać i pobierz te aplikację.

Ponad ⅓ żywności trafia do kosza! Korzyści „Too Good To Go”:

środowiskowe

Marnowanie żywności odpowiada za 10% emisji gazów cieplarnianych (to więcej niż cały przemysł lotniczy).

społeczne

Marnujemy 2,5 miliarda ton żywności rocznie, podczas gdy 828 milionów ludzi głoduje.

gospodarcze

Marnowanie żywności kosztuje nas 1,2 biliona dolarów rocznie.

Każdego roku ⅓ produkowanej żywności ląduje na wysypiskach. Apka Too Good To Go chce walczyć z marnowaniem jedzenia, dając użytkownikom proste narzędzie, dzięki któremu mogą kupić smaczne posiłki, które inaczej wylądowałyby w koszu. Miliony posiłków zostało uratowanych dzięki Too Good To Go! Jeśli kochasz jedzenie, zależy Ci na środowisku, a w dodatku lubisz zjeść w atrakcyjnej cenie – ściągaj apkę i ratuj jedzenie już teraz.

Wyszukaj. Odbierz. Uratuj i ciesz się pysznym posiłkiem na wynos.

  • Znajdź lokal/sklep/sprzedawcę w pobliżu i złóż zamówienie przez aplikację.
  • Płać tylko ⅓ pierwotnej ceny lub wybierz paczkę niespodziankę za 9.99 zł.
  • Odbierz swój posiłek lub produkty spożywcze.
  • Ciesz się pysznym jedzeniem w niskiej cenie i swoim dobrym uczynkiem dla planety.

Dodawaj ukochane miejsca do ulubionych i odkrywaj nowe, ciekawe lokale. Przejrzyj mapę swojego miasta i zobacz, jakie ciekawe miejsca znajdują się w okolicy.

Pomagaj restauracjom, piekarniom i supermarketom ograniczać marnowanie. Szukaj pysznych paczek w stałej cenie, ratuj środowisko i ciesz się wspaniałymi posiłkami.

Ekrany i najważniejsze funkcje aplikacji mobilnej „Too Good To Go: Ratuj jedzenie”
Ekrany i najważniejsze funkcje aplikacji mobilnej „Too Good To Go: Ratuj jedzenie”

Too Good To Go: Ratuj jedzenie pobierzesz bezpłatnie ze sklepów App Store i Google Play:

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Too Good To Go | iMore