Ta nakrętka poinformuje Cię, czy napój jest wciąż świeży

United Caps i Mimica połączyły siły, aby wprowadzić przełomowe rozwiązanie zapewniające bezpieczeństwo żywności – inteligentną nakrętkę Mimica Bump Cap.

Nakrętka Mimica Bump Cap

Specjalnie zaprojektowane zakrętki do butelek Mimica Bump Cap zapewniają dotykową informację o świeżości zawartości, oferując niezawodną metodę rozróżnienia, czy produkt się zepsuł. Produkt został zaprojektowany z myślą o osobach niedowidzących, ale zakrętka Mimica Bump Cap przekształciła się w wszechstronne narzędzie, z którego może korzystać więcej osób.

Sprawdź też: Podróżna butelka Vitaloop oczyści każdą kroplę wody?

Dla osób, które nie mogą polegać na wizualnych wskazówkach, takich jak data przydatności do spożycia, te nakrętki stanowią dotykową alternatywę w celu określenia świeżości produktu. Co więcej, w obliczu pandemii Covid-19, gdzie dominującym objawem stała się utrata węchu, zakrętki te stały się nieocenione dla tych, którzy nie mogą już wąchać i określać świeżości produktów.

Zakrętki Mimica Bump Cap zawierają opatentowaną technologię żelową, która aktywuje się po pierwszym otwarciu napoju. Ten innowacyjny żel nie ma bezpośredniego kontaktu z zawartością napoju, zachowując barierę higieniczną. Zamiast tego wykorzystuje kombinację czasu i temperatury, aby dokładnie ocenić świeżość produktu. Prostota technologii gwarantuje, że konsumenci mogą łatwo zinterpretować stan swojego napoju.

Odczytywanie z Mimica Bump Cap jest prostym procesem. Gładkie przesunięcie po powierzchni zakrętki oznacza, że napój jest wciąż świeży i bezpieczny do spożycia. Jednak wyboista tekstura sugeruje, że zawartość zaczęła się psuć, co powinno skłonić użytkowników do zachowania ostrożności. Intuicyjna konstrukcja sprawia, że jest on dostępny dla szerokiego grona konsumentów, niezależnie od ich zdolności wzrokowych czy węchowych.

Wszechstronność tej nakrętki obejmuje jej kompatybilność z różnorodnymi łatwo psującymi się produktami, w tym mlekiem, jogurtami pitnymi czy różnego rodzaju sokami. Ponieważ nakrętki te opierają się na podstawowych zasadach czasu i temperatury, można je skutecznie stosować w przypadku szerokiej gamy towarów, zapewniając konsumentom pewność świeżości swoich zakupów i odpowiednie przechowywanie, co pozwala ograniczyć ilość odpadów.

Dodając Mimica Bump Cap do swoich opakowań, firmy mogą zwiększyć zaufanie konsumentów do jakości i bezpieczeństwa swoich produktów. Przejrzystość, jaką zapewniają te nakrętki, umożliwia konsumentom podejmowanie świadomych decyzji dotyczących zakupów, zmniejszając prawdopodobieństwo spożycia towarów zepsutych lub przeterminowanych.

Ostatecznie Mimica Bump Cap pomaga również zwiększyć zrównoważony rozwój, pozwalając ludziom polegać na rzeczywistych wskaźnikach zamiast na arbitralnej dacie wygaśnięcia. Pomaga to mieć pewność, że jedzą świeżą żywność i spożyją produkty łatwo psujące się, zanim stracą ważność. Około 17% światowej produkcji żywności trafia do kosza, ale czy nakrętka Mimica Bump Cap może pomóc to ograniczyć.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Yanko Design