Czy iOS 17.2.1 poprawia żywotność baterii w iPhonie?

Apple wydało mniejsze uaktualnienie systemu iOS 17.2.1, a niektóre informacje o tym wydaniu mogą wskazywać, że poprawia ono żywotność baterii iPhone’ów.

Ustawienia baterii iOS

Wczoraj firma Apple wydała aktualizację mobilnego systemu operacyjnego iOS 17.2.1, który zawiera poprawki błędów, zabezpieczeń i ulepszenia stabilności iPhone’a. Chociaż ta niewielka aktualizacja nie zawiera nowych funkcji dla iPhone’a, informacje o wydaniu w niektórych regionach wskazują na znacznie większe ulepszenia — rozwiązanie problemu z szybszym rozładowywaniem baterii.

Sprawdź też: Jak się sprawuje bateria iPhone’ów pod iOS 17.2?

Jeśli przejdziesz do ustawień, aby zainstalować najnowszą aktualizację oprogramowania, zobaczysz informacje o wersji o treści: „Ta uaktualnienie zawiera ważne poprawki zabezpieczeń i jest zalecane dla wszystkich użytkowników”.

Jednak te same informacje o wydaniu w niektórych krajach, np. w Japonii, zawierają dodatkowe informacje dotyczące baterii iPhone’a (po przetłumaczeniu na język angielski): „Ta aktualizacja zawiera ważne poprawki błędów i rozwiązuje problem, w wyniku którego bateria może szybko się rozładowywać w pewnych warunkach”.

Informacje o wydaniu iOS 17.2.1 w Japonii - wzmianka o poprawie wydajności baterii
Informacje o wydaniu iOS 17.2.1 w Japonii – wzmianka o poprawie wydajności baterii

Pierwotnie zauważony przez Brandona Butcha w serwisie X z japońskimi informacjami o wydaniu, więcej użytkowników iPhone’a zabrało głos w tej sprawie. Jeden z użytkowników znalazł nawet podobny tekst w chińskich informacjach o wydaniu iOS 17.2.1, który również wskazuje na ulepszenia baterii w nowej aktualizacji oprogramowania.

Coś więcej niż tylko drobne poprawki błędów?

Chociaż nie byliśmy w stanie potwierdzić, czego dokładnie dotyczą nieokreślone poprawki błędów w informacjach o wydaniu w języku polskim czy angielskim, bardzo interesujące jest obserwowanie takich rozbieżności między tym samym tekstem w wielu językach.

iOS 17.2 został wydany na początku grudnia, a niektórzy użytkownicy na forach Apple zgłaszali bardziej znaczące zużycie baterii niż w poprzednich wersjach oprogramowania. Mamy nadzieję, że informacje o wydaniu, które wspominają o rozwiązaniu problemu rozładowywania baterii, są prawidłowe, a dzięki najnowszej aktualizacji zobaczymy ulepszenia baterii w iPhonie.

Wraz z wydaniem iOS 17.2.1 z pewnością za kilka dni pojawią się pierwsze testy wydajności i żywotności baterii na iPhone’ach i przekonamy sie w praktyce, czy ta wersja rzeczywiście wprowadziła rzeczywiste ulepszenia działania baterii.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: iMore