„Percy Jackson i bogowie olimpijscy” można już oglądać w Disney+

Serial „Percy Jackson i bogowie olimpijscy” zadebiutował właśnie w serwisie Disney+. Na widzów czekają 2 z ośmiu odcinków produkcji. Kolejne części będą pojawiać się co tydzień.

„Percy Jackson i bogowie olimpijscy” można już oglądać w Disney+

Percy Jackson wyrusza na niebezpieczną misję. Umykając potworom i igrając z bogami, podróżuje przez całą Amerykę, aby odszukać należący do Zeusa piorun piorunów i zapobiec wojnie totalnej. Po stracie matki Percy trafia do Obozu Herosów – azylu dla młodocianych półbogów. Gdy odkryje, że sam jest półbogiem, będzie musiał się wykazać i skonfrontować z własnym pochodzeniem.

Zobacz też: „Indiana Jones i artefakt przeznaczenia” można już oglądać na Disney+

Ruszy również w poszukiwaniu Krainy Umarłych, a podczas wyprawy narazi się na niebezpieczeństwo, ścigając wrogów. Misja, w której towarzyszą mu Annabeth i Grover, przybliży Percy’ego do odpowiedzi na nurtujące go pytania: jak ma się odnaleźć w świecie, w którym czuje się obcy? Czy jeszcze kiedyś zobaczy się z mamą i czy zdoła poznać swoje przeznaczenie? 

Produkcja Percy Jackson i bogowie olimpijscy oparta jest na bestsellerowej serii książek autorstwa wielokrotnie nagradzanego Ricka Riordana, który wraz z Jonem Steinbergiem są twórcami serialu.

Producentami wykonawczymi są: Rick Riordan, Jon Steinberg, Dan Shotz, Rebecca Riordan, Ellen Goldsmith-Vein z The Gotham Group, Bert Salke, Jeremy Bell, D.J. Goldberg, James Bobin, Jim Rowe, Monica Owusu-Breen, Anders Engström i Jet Wilkinson.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Disney+