macOS Sonoma 14.2.1 łata błąd udostępniania ekranu, który ujawniał losowe okna

Apple wydało uaktualnienie systemu operacyjnego macOS Sonoma 14.2.1, które zawiera ważne poprawki błędów.

macOS Sonoma 14.2.1 update dla komputerów Mac
macOS Sonoma 14.2.1 update dla komputerów Mac

Firma Apple wydała. dziś uaktualnienia iOS 17.2.1 dla iPhone’ów oraz macOS Sonoma 14.2.1 dla komputerów Mac. Warto zauważyć, że ta ostatnia aktualizacja zawiera łatkę dotyczącą luki w zabezpieczeniach związanej z udostępnianiem ekranu, która może wyświetlać innym zawartość z losowych „przestrzeni” na komputerze Mac, gdy wydaje się, że pulpit jest pusty. Poniżej szczegóły.

Firma Apple udostępniła ogólny opis usterki i poprawki w poście na swojej stronie aktualizacji zabezpieczeń:

  • Zagrożenie: użytkownik udostępniający swój ekran może niechcący udostępnić nieprawidłową treść.
  • Opis: rozwiązano problem z renderowaniem sesji przez ulepszone śledzenie sesji.

Craig Hockenberry, założyciel Iconfactory, podzielił się tym, że odkrył błąd i zgłosił go firmie Apple w połowie listopada br. Podzielił się swoimi odkryciami we wpisie na Mastodonie:

  • Wskazówka: nie używaj udostępniania ekranu pod systemem macOS Sonoma 14.2.
  • Udostępnisz w ten sposób losowe okna w innych Przestrzeniach z każdym, kto znajduje się na drugim końcu linii. Jeśli myślisz, że Twój pulpit jest całkowicie pusty, to nieprawda.
  • Może to obejmować wyciek prywatnych danych.
  • Zgłosiłem to około miesiąc temu (FB13398611) i nie mogę uwierzyć, że naprawiono. To samo dotyczy błędu menedżera okien w wersji 14.1. Bardziej podobał mi się macOS, gdy wydania punktowe nie były pełne przełomowych zmian bez obejść.

W wydanych dzisiaj wersjach iOS 17.2.1 i iOS 16.7.4 nie uwzględniono żadnych wpisów CVE. Nie było też innych aktualizacji dla komputerów systemów z wcześniejszymi wersjami macOS (Ventura lub starszymi) – wygląda więc na to, że ta usterka ograniczała się do systemu macOS Sonoma.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Apple | 9To5mac