Kolejny iPad Pro może dostać ładowanie MagSafe

Najnowsze doniesienia wskazują na to, że Apple może wprowadzić bezprzewodowe ładowanie MagSafe także dla nowych urządzeń iPad Pro.

iPad pro następnej generacji – projekt CAD na ekranie iPada)

Serwis MacRumors donosi, że wersja iPada Pro nowej generacji, która ma pojawić się w 2024 roku, może otrzymać obsługę ładowania MagSafe. Informacje pochodzą ze źródła znanego firmom produkującym magnesy do produktów Apple’a i chociaż nie są one obecnie potwierdzone, w przeszłości krążyły pogłoski wskazujące na prace giganta z Cupertino nad bezprzewodowym ładowaniem iPada.

Przeczytaj także: Kiedy Apple wprowadzi nowe modele iPada Pro 5. i 7. generacji?

W 2021 roku Mark Gurman z Bloomberga powiedział, że Apple rozważa zastosowanie szklanego tylnego panelu do iPada Pro na rok 2022, umożliwiającego bezprzewodowe ładowanie. Gurman wyraźnie powiedział, że Apple testuje technologię MagSafe dla iPada Pro. Modele iPad Pro na rok 2022 nie były wyposażone w bezprzewodowe ładowanie, szklany tył ani znaczące zmiany w projekcie, ale możliwe jest, że Apple zaplanowało tę funkcję na przyszłą premierę.

Nowe modele iPada Pro o przekątnej 11,1 i 13 cali z wyświetlaczami OLED planowane są na 2024 rok, a w ramach tego odświeżenia urządzenia mają otrzymać aktualizacje konstrukcyjne. Apple nie aktualizował wyglądu iPada Pro już od kilku lat, dlatego nieuchronnie czeka go gruntowna przebudowa.

Możliwe, że Apple będzie planować wypuszczenie iPada Pro ze szklaną tylną obudową w 2024 roku w ramach odświeżenia OLED, ale nie zostało to potwierdzone. Szklany tył sprawi, że iPad Pro będzie bardziej podatny na uszkodzenia po upuszczeniu, podobnie jak iPhone, ale umożliwi także zastosowanie nowych, bezprzewodowych akcesoriów i wspólnej ładowarki MagSafe, która będzie działać zarówno dla iPhone’a, jak i iPada. iPad prawdopodobnie będzie również współpracował z magnetycznymi ładowarkami Qi2 o mocy 15 W, nad którymi pracują producenci zewnętrzni.

Ładowanie MagSafe o mocy 15 W byłoby wolniejsze niż ładowanie przewodowe przez USB-C, co ma również miejsce w przypadku iPhone’a, ale zapewniłoby właścicielom urządzeń Apple’a więcej opcji ładowania w mgnieniu oka.

Istnieje również prawdopodobieństwo, że ładowanie MagSafe dla iPada, o którym krążą pogłoski, odnosi się do ładowarki magnetycznej przypominającej komputer Mac, a nie ładowarki magnetycznej w stylu iPhone’a. Apple pracuje nad aluminiową klawiaturą Magic Keyboard bardziej przypominającą akcesorium komputera Mac z myślą o premierze iPada Pro w 2024 roku, a nowe iPady będą również korzystać z tych samych chipów M3, które znajdują się w MacBooku Pro.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Macrumors