Asystent Google’a AI „Pixie” może pojawić się w Pixelu 9

Po ogłoszeniu Gemini, Google musi zintegrować podstawowy model z różnymi produktami — asystent AI „Pixie” mógłby zostać uruchomiony z telefonem Pixel 9.

Reto Stöckli, NASA Earth Observatory/GSFC
Reto Stöckli, NASA Earth Observatory/GSFC (kadr z wideoGemini: Google’s newest and most capable AI model)

Według The Information Google planuje udostępnić opartego na Gemini „asystenta AI o nazwie Pixie, który będzie dostępny wyłącznie na urządzeniach Pixel”. Narzędzie miałoby korzystać z Gmaila, Map i innych „danych z produktów Google” na Twoim telefonie. Z najnowszego raportu wynika, że może on „ewoluować w znacznie bardziej spersonalizowaną wersję Asystenta Google”.

Z kolei według innych doniesień The Information wynika, że Pixie zamierza wykonywać „złożone i multimodalne zadania, takie jak sugerowanie wskazówek dojazdu do najbliższego sklepu, w którym ktoś może kupić sfotografowany produkt”.

Jeśli chodzi o premierę, Pixie może zadebiutować z telefonami Pixel 9 i 9 Pro w 2024 roku. Biorąc pod uwagę ten moment, Pixie nie wydaje się być Asystentem Barda (AWB), a przynajmniej pierwotną wersją, która została zaprezentowana w październiku.

Ostatnia aktualizacja udostępniona przez Google’a miała miejsce wraz z wprowadzeniem na Pixel 8 Pro Gemini Nano dla funkcji Recorder Summarize i Gboard Smart Reply. Zespół Pixela powiedział, że „szersza rodzina modeli Gemini odblokuje nowe możliwości Asystenta z doświadczeniem Bard na początku przyszłego roku na Pixelu”. Tymczasem AWB nie będzie dostępne wyłącznie w Pixelu. Widzieliśmy dowody w rozwoju urządzeń Samsunga, a Google zauważył dostępność systemu iOS.

Pixie może być kolejną wersją Asystenta z Bardem, z ekskluzywnością bardzo podobną do Asystenta nowej generacji, który zadebiutował na Pixelu 4 i nie został uruchomiony na innych urządzeniach.
Z raportu informacyjnego wynika, że Google chce udostępnić te funkcje sztucznej inteligencji na „swoich telefonach i urządzeniach z niższej półki, takim jak smartwatch”.

Bardziej wstępnie Google omawiało „okulary, które mogłyby wykorzystać zdolność sztucznej inteligencji do rozpoznawania obiektów, które widzi użytkownik”. To urządzenie do noszenia, mogłoby „doradzić im, powiedzmy, jak używać narzędzia, rozwiązywać problemy matematyczne lub grać na instrumencie muzycznym”.

W dużym stopniu oznacza to, że te okulary będą wyposażone w aparat, a przesyłanie danych będzie możliwe albo za pomocą głosu, albo za pomocą wyświetlacza. Ostatnią rzeczą, jaką słyszeliśmy o Google AR, było odłożenie na bok wewnętrznych wysiłków sprzętowych na rzecz partnerstwa z firmą Samsung w zakresie zarówno zestawu AR, jak i ewentualnie inteligentnych okularów.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: 9To5Google