Snapchat Dreams generuje zdjęcia za pomocą AI

Snapchat wprowadza nową funkcję „Dreams”, która umożliwia generowanie selfie za pomocą sztucznej inteligencji.

Snapchat Dreams

Na początku tego roku Snapchat dodał integrację z ChatGPT OpenAI, aby umożliwić użytkownikom uzyskiwanie informacji od sztucznej inteligencji bezpośrednio z aplikacji. W ramach kolejnego ruchu związanego ze sztuczną inteligencją Snapchat wprowadza teraz nową funkcję Dreams, która umożliwia użytkownikom generowanie wymyślnych zdjęć przy użyciu sztucznej inteligencji.

Firma wierzy, że Snapchat Dreams to kolejna wielka rewolucja w aplikacji po wprowadzeniu w 2015 roku Lenses, które wprowadziły efekty rzeczywistości rozszerzonej do selfie. „Ostatnie postępy w sztucznej inteligencji otwierają jeszcze więcej możliwości” – stwierdziła firma w oświadczeniu. Ale jak dokładnie działa ta nowa funkcja?

Podobnie jak inne generatory obrazów oparte na sztucznej inteligencji, Snapchat’s Dreams wykorzystuje sztuczną inteligencję do tworzenia unikalnych selfie. „Snapchaterzy mogą tworzyć fantastyczne obrazy, które przekształcają ich osobowość w nową tożsamość – czy to syrenę w głębinach morskich, czy członka rodziny królewskiej z epoki renesansu”.

Na podstawie kilku selfie zrobionych przez użytkownika funkcja tworzy do ośmiu selfie generowanych przez sztuczną inteligencję. Dreamsy znajdziesz w nowej zakładce aplikacji Snapchat. Według platformy przyszła aktualizacja umożliwi użytkownikom generowanie selfie z innymi ludźmi. Możesz bezpłatnie wygenerować do ośmiu selfie – potem możesz odblokować więcej selfie, dokonując zakupów w aplikacji.

Funkcja jest obecnie udostępniana użytkownikom Snapchata w Australii i Nowej Zelandii. Powinien być dostępny na całym świecie w ciągu najbliższych kilku tygodni. Aby móc korzystać ze wszystkich nowych funkcji, upewnij się, że masz zainstalowaną najnowszą wersję aplikacji Snapchat na swoim urządzeniu.

Obejrzyj poniższy film przedstawiający nową funkcję Snapchat Dreams w akcji:

Snapchat jest dostępny bezpłatnie w sklepach App Store i Google Play.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Snapchat | 9TO5Mac