Czerwie atakują w nowym zwiastunie 2. części filmu „Diuna”!

W zwiastunie „Diuna: część druga” Zendaya pociesza Timothée Chalameta, gdy ten przygotowuje się do konfrontacji ze złoczyńcą granym przez Austina Butlera.

Plakaty do 2. części filmu „Diuna”

Chalamet powraca jako Paul Atreides, który cierpi na zespół stresu pourazowego (PTSD) po tym, jak w poprzedniej części filmu brał udział w wojnie i był świadkiem śmierci swojego ojca. Jego nowy romans z Chani (Zendaya) uziemia go, gdy przygotowuje się do walki z nowymi wrogami. Film wyreżyserował Denis Villeneuve, twórca pierwszej części Diuny. Autorami scenariusza są Jon Spaihts oraz Denis Villeneuve. W obsadzie Diuna 2 znaleźli się także: Florence Pugh (księżniczka Irulana), Austin Butler(Feyd-Rautha Harkonnen), Christopher Walken (Imperator Shaddam IV) a także Léa Seydoux (Lady Margot z Bene Gesserit.

Przeczytaj też: Zwiastun drugiej części filmu „Diuna” już dziś!

Denis Villeneuve reżyseruje i jest współautorem scenariusza wraz z Jonem Spaihtsem, adaptując drugą połowę powieści science-fiction Franka Herberta. Showrunner The Last of Us Craig Mazin, ma na swoim koncie scenariusz do „Dune: part two” po miesiącu pracy nad scenariuszem.

Film Diuna: część druga został w całości nakręcony w IMAX przez operatora Greiga Frasera, który w 2022 roku zdobył Oscara za Diuna: część pierwsza, a pierwszy film dodatkowo zdobył Oscary za najlepszy dźwięk, efekty wizualne, scenografię i oryginalną ścieżkę dźwiękową .

„Dla mnie ten film jest znacznie lepszy niż pierwsza część” – powiedział Villeneuve podczas konferencji prasowej w Korei Południowej (jak donosi Variety). „Jest w tym coś bardziej żywego. Istnieje związek z bohaterami. Starałem się osiągnąć intensywność i jakość emocji, których nie osiągnąłem w pierwszej części, a które udało mi się osiągnąć w części drugiej. Nie twierdzę, że film jest doskonały, ale jestem o wiele bardziej zadowolony z 2. niż z 1. części. Nie mogę się doczekać, aż będę mógł podzielić się nią z fanami i widzami”.

Villeneuve dodał, że obecnie pisze scenariusz do filmu Diuna: Mesjasz (tyt. oryg. Dune: Messiah), aby ukończyć trylogię.

„Scenariusz jest już prawie ukończony, ale nie jest skończony. To zajmie trochę czasu” – powiedział Villeneuve. „Marzę o nakręceniu trzeciego filmu… Miałoby to dla mnie absolutny sens”.

Villeneuve ostrzegł jednak, że skoro Diuna i Diuna: część druga były kręcone jeden po drugim, Diuna: Mesjasz będzie miała „przerwę” pomiędzy dwoma pierwszymi filmami.

„Nie wiem dokładnie, kiedy wrócę do Arrakis” – powiedział Villeneuve. „Mogłbym wcześniej pojechać objazdem, żeby tylko oddalić się od słońca. Dla zdrowia psychicznego mógłbym zrobić coś pomiędzy, ale moim marzeniem byłoby po raz ostatni znaleźć się na tej planecie, którą kocham”.

Premiera filmu Diuna: część druga (Dune: Part Two) odbędzie się 1 marca 2024 roku w kinach. Sprawdź najnowszy zwiastun poniżej.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: IndieWire