Pierwszy zwiastun „The Last of Us” jest ponury i brutalny

Pierwszy pełny zwiastun adaptacji „The Last of Us” produkcji HBO Max przedstawia Joela Pedro Pascala i Ellie Belli Ramsey.

„The Last of Us” (HBO Max) official teaser

Serwis HBO opublikował pierwszy pełnometrażowy zwiastun nadchodzącej adaptacji The Last of Us, w której występuje Pedro Pascal z Mandaloriana jako Joel i Bella Ramsey z Gry o tron jako Ellie. Powiedzieć, że zwiastun sprawia wrażenie, jakby serial był czymś w rodzaju „bangeru”, byłoby niedopowiedzeniem.

Podobnie jak gry od Naughty Dog, serial The Last of Us od HBO – współshowrunnerów Craiga Mazina i Neila Druckmanna – opowiada historię Joela (Pascal) i Ellie (Ramsey), dwojga ludzi żyjących w świecie zniszczonym przez wybuch śmiertelnego grzyba, który mutuje i infekuje przerażające potwory. Zamiast skupiać się na samych potworach, zwiastun The Last of Us skupia się znacznie mocniej na tym, jak bardzo w pierwszym sezonie Joel i Ellie będą się zastanawiać nad nimi, gdy otaczający ich świat zamienia się w piekło.

Opierając się tylko na garstce ujęć w zwiastunie, trudno powiedzieć, w jaki sposób The Last of Us będzie łączyć się z innymi seriami z gatunku zombie, zbudowanymi na idei przybliżenia ludzkiego dramatu podczas apokalipsy.

Ale jeśli serial okaże się tak samo wciągający jak gry, The Last of Us może okazać się kolejnym hitem HBO Max, gdy trafi do serwisu w 2023 roku.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: HBO Max | The Verge