Wszystkie nowości pod watchOS 10.2

Apple wypuściło system watchOS 10.2 z obsługą danych zdrowotnych dla Siri, przesunięciem, aby zmienić opcję tarczy zegarka i nie tylko.

Uaktualnienie watchOS 10.2

Firma Apple wypuściła dzisiaj uaktualnienie systemu watchOS 10.2, najnowszą wersję systemu operacyjnego watchOS 10, który został wydany we wrześniu tego roku. Aktualizacja watchOS 10.2 pojawia się ponad miesiąc po watchOS 10.1, dużej aktualizacji, która wprowadziła obsługę podwójne stuknięcie (Double Tap), NameDrop i nie tylko. Wraz z tą aktualizacją, Apple tradycyjnie wydało uaktualnienia dla innych swoich systemów, w tym: iOS 17.2 i iPadOS 17.2, macOS 14.2 oraz tvOS 17.2.

‌‌watchOS 10‌‌‌.2 można pobrać bezpłatnie za pośrednictwem aplikacji Watch na iPhone’a z systemem iOS 17 lub nowszym, wybierając Ogólne ➔ Uaktualnienia. Aby zainstalować nowe oprogramowanie, Apple Watch musi mieć co najmniej 50 procent baterii i musi być umieszczony na ładowarce.

Aktualizacja watchOS 10.2 dodaje obsługę Siri do uzyskiwania dostępu do danych i ich rejestrowania w aplikacji Zdrowie na Apple Watch Series 9 i Apple Watch Ultra 2. Użytkownicy mogą zadawać „Siri” pytania, takie jak „Jak spałem ostatniej nocy?” lub „Ile kroków zrobiłem w tym tygodniu?”

Dane dotyczące zdrowia można dodawać do aplikacji Zdrowie również za pośrednictwem „Siri” za pomocą stwierdzeń takich jak „Moja waga to 65,3 funta” lub „Wziąłem leki o 18:00”. Jest to funkcja, którą firma Apple ogłosiło wraz z wprowadzeniem na rynek najnowszych modeli Apple Watchów i jest ograniczona do nowych urządzeń, ponieważ są to jedyne zegarki Apple obsługujące przetwarzanie „Siri” na urządzeniu.

watchOS 10.2 ponownie wprowadza także opcję zmiany tarczy Apple Watcha poprzez przeciągnięcie, która została usunięta pod systemem ‌watchOS 10‌ i przez niektórych pomijana. Poniżej znajdują się pełne informacje Apple’a dotyczące wydania tej aktualizacji.

watchOS 10.2 zawiera nowe funkcje, ulepszenia i poprawki błędów, w tym:

  • Uzyskuj dostęp do danych aplikacji Zdrowie i rejestruj je za pomocą Siri (dostępne na Apple Watch Series 9 i Apple Watch Ultra 2).
  • Automatycznie wyświetlaj opcję Teraz odtwarzane, gdy znajdziesz się w pobliżu HomePoda (2. generacji) lub HomePoda mini odtwarzającego multimedia z muzyką lub podcastami (dostępne na Apple Watch Series 6 i nowszych oraz Apple Watch Ultra).
  • Włącz możliwość przesuwania w celu zmiany tarcz zegarka w Ustawieniach.
  • Włącz możliwość potwierdzania zakończenia treningów w Ustawieniach.
  • Podczas większości treningów Fitness+ ustaw priorytetowo głośność muzyki lub głosów trenerów.
  • Rozwiązuje problem, który może powodować, że tarcze zegarków dodane w aplikacji Watch na iPhonie nie pojawiają się na Apple Watchu.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: