Kolekcja IKEA DAJLIEN dla trenujących w domu już w 2024 roku!

IKEA wprowadza na rynek pierwszą w historii kolekcję treningową składającą się z 19 inteligentnych oraz wielofunkcyjnych produktów DAJLIEN.

Kolekcja fitness IKEA DAJLIEN do ćwiczeń w domu (2024)
Kolekcja fitness IKEA DAJLIEN do ćwiczeń w domu (2024)

Premiera nowych produktów z serii DAJLIEN od Ikei planowana jest na styczeń 2024 roku. Składa się z limitowanej edycji sprzętów do ćwiczeń w domu oraz produktów do regeneracji i łagodzenia stresu. W zielonej pastelowej kolekcji znajdzie się 19 uniwersalnych, przenośnych i kompaktowych produktów, które ułatwią także użytkownikowi przechowywanie ich w domu. Na kolekcję DAJLIEN składa się między innymi solidna drewniana ławka, która służy również jako miejsce do przechowywania. Jej design inspirowany jest starym sprzętem gimnastycznym, który możecie pamiętać z sali gimnastycznej w podstawówce.

Na wielofunkcyjnej ławce można siedzieć i ćwiczyć, a po zakończeniu treningu można przechowywać w niej sprzęt fitness i przedmioty odprężające, podnosząc drewnianą pokrywę obitą matą antypoślizgową. Mebel może pełnić również funkcję drewnianego stolika lub ławki.

IKEA zaprezentowała swoją nową kolekcję do domowych ćwiczeń fitness DAJLIEN na stoisku w Art Basel Miami, gdzie zwiedzający mogą z bliska przyjrzeć się produktom przed ich premierą w styczniu 2024 roku.

Kolekcja IKEA DAJLIEN obejmuje szeroką gamę produktów do ćwiczeń w domu, w tym miedzy innymi: antypoślizgowe maty do ćwiczeń, bambusową platformę do ćwiczeń i zestaw hantli w kształcie pierścieni (obwarzanka) o wadze około 3 kg (7 lb), a wszystko to zaprojektowane tak, aby można je było łatwo używać, przechowywać i przenosić w dowolne miejsce.

Sprzęt do ćwiczeń i fitness to nie jedyne punkty, ponieważ kolekcja DAJLIEN obejmuje również produkty regeneracyjne i łagodzące stres dla użytkowników.

Te liczne przedmioty mają na celu pomóc użytkownikom odetchnąć po treningu i w jego trakcie. IKEA ma nadzieję, że oczyszczacz powietrza, paski do jogi, nakolanniki, piłka do masażu oraz przenośny i wodoodporny głośnik Bluetooth, umożliwią stworzenie medytacyjnego i kojącego środowiska podczas ćwiczeń. Wiosenne elementy garderoby, w tym halki i poncza, zapewniają dobre samopoczucie po treningu.

Akcesoria do ćwiczeń w domu z kolekcji IKEA DAJLIEN
Akcesoria do ćwiczeń w domu z kolekcji IKEA DAJLIEN

Przyjemne wizualnie, subtelne pastelowe kolory kolekcji do treningu domowego DAJLIEN mogą sprawić, że sprzęt fitness i produkty odprężające wniosą odrobinę koloru lub dobrze uzupełnią wyposażenie i przestrzeń użytkownika.

Jak mówi projektantka Ikei Sarah Fager, nie każdy może czuć się bezpiecznie i komfortowo, chodząc na siłownię, a nawet jeśli ćwiczenia odbywają się w domu, niektórzy użytkownicy mogą mieć do czynienia z ograniczonym czasem i przestrzenią.

DAJLIEN narodził się z chęci znalezienia inteligentnych rozwiązań, które eliminują te ograniczenia i pomagają ludziom stworzyć wygodne i motywujące miejsce do ćwiczeń.

— mówi Sarah Fager, projektantka w IKEA Szwecja
Akcesoria z kolekcji IKEA DAJLIEN: ławeczka z pojemnikiem do przechowywania, hantle, mata
Akcesoria z kolekcji IKEA DAJLIEN: ławeczka z pojemnikiem do przechowywania, hantle, mata

W rezultacie zabawnie kolorowa kolekcja IKEA do ćwiczeń domowych może to zapewnić. Jak zaznacza Akanksha Deo, specjalistka ds. projektowania w szwedzkim oddziale firmy IKEA, DAJLIEN ma na celu wspieranie ruchu i pomaganie ludziom w prowadzeniu bardziej aktywnego życia w domu. Zaprojektowano tę kolekcję, która pomaga wypełnić lukę między domem a aktywnym życiem, uwzględniając fakt, że trening może przybierać różne kształty i formy oraz że nie potrzeba dużo miejsca, aby wykonać prosty trening.

Kolekcja IKEA DAJLIEN będzie dostępna przez sześć miesięcy lub do wyczerpania zapasów po jej premierze w styczniu 2024 roku.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: IKEA Newsroom | designboom