Test żywotności baterii pod systemem iOS 17.1.2

Czy warto aktualizować iPhone’a do 17.1.2? Na pewno tak, ze względu na poprawki bezpieczeństwa, a co z czasem działania na jednym ładowaniu baterii?

Żywotność baterii niektórych starszych modeli iPhone’ów pod systemem iOS 17.1.1 (GeekBench 4)
Żywotność baterii niektórych starszych modeli iPhone’ów pod systemem iOS 17.1.1 (GeekBench 4) | fot. iAppleBytes

Apple regularnie wypuszcza nowe wersje i aktualizacje dla mobilnego systemu operacyjnego iOS. Niektóre dodają nowe funkcje, inne naprawiają błędy. Inne są tylko po to, aby zapewnić, że wszystkie nasze iPhone’y pozostaną tak bezpieczne, jak to możliwe. Ale wszystkie mają coś wspólnego — żywotność baterii iPhone’a, na którym są zainstalowane — albo się poprawi, albo pogorszy. A dla niektórych osób to kluczowa rzecz!

Sprawdź też: Porównanie zużycia baterii pod systemem iOS 17.1.1

Jeśli używasz iPhone’a, którego żywotność baterii jest słaba, prawdopodobnie masz nadzieję, że przyszła aktualizacja oprogramowania poprawi tę sytuację. Czy w takim razie warto zainstalować aktualizację najnowszą iOS 17.1.2, jeśli zależy nam na dłuższym działaniu iPhone’a?

To coś, czego YouTuber iAppleBytes postanowił się jak zwykle dowiedzieć, poddając moróżne modele iPhone’ów z zainstalowaną najnowszą aktualizacją szeregowi testów, aby znaleźć odpowiedź.

Test jest przeprowadzany na wielu urządzeniach, niektórych starszych, innych nowszych, aby sprawdzić, jakuaktualnienie wpłynęło na ogólną żywotność iPhone’ów. Każdy iPhone przechodzi test baterii w Geekbench 4, a po zainstalowaniu pierwszej aktualizacji iOS 17.1.2 każdy iPhone dostał odpowiednią ilość czasu na wykonanie zwykłego procesu synchronizacji i indeksacji.

Jak więc wygląda sytuacja? Cóż koniecznie obejrzyj poniższy film, aby poznać szczegóły i dowiedzieć się, czego możesz oczekiwać od swojego iPhone’a po zainstalowaniu najnowszej aktualizacji. Pamiętaj jednak, że żywotność na Twoim urządzenie może się znacznie różnić. Wszystko zależy od ustawień, zainstalowanych aplikacji czy zasięgu sieci komórkowej!

Spodziewamy się, że jeszcze przed świętami Apple wyda większe uaktualnienie iOS 17.2 i zapewne będziemy mogli zobaczyć ponownie nowy test żywotności baterii.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: iAppleBytes | RedmondPie