Jeśli masz ten problem na iPhonie, wyłącz „Łatwy dostęp”

Błąd pod systemem iOS 17 polegający na przełączaniu aplikacji podczas pisania przez użytkownika można łatwo rozwiązać.

Przełączanie aplikacji na iPhonie
Przełączanie aplikacji na iPhonie

Uporczywą niedogodność pod systemem iOS 17 (aż do iOS 17.1.2), która polega na przełączaniu do otwartych aplikacji, gdy użytkownik pisze na iPhonie, można tymczasowo rozwiązać, anim Apple wdroży stosowną poprawkę. Coraz częściej pojawiają się doniesienia o tym problemie dotykającym użytkowników podczas pisania na iPhonie. Podczas pisania nagle otwiera się interfejs przełączania otwartych aplikacji na urządzeniu. Gdy użytkownicy piszą dość szybko, nagłe pojawienie się może spowodować, że klikną inną aplikację bez zastanowienia, sprawiając niedogodności.

Problem występuje już od dłuższego czasu i wpływa na wszystkie wersje systemu iOS 17, od jego pierwszej wersji do najnowszej aktualizacji iOS 17.1.2.

Chociaż raporty na forach Apple Community i Reddit po raz pierwszy zauważone przez serwis MacRumors pokazują, że sporo osób napotyka ten problem, wydaje się, że Apple w tej chwili nie potwierdziło istnienia problemu, ale w przyszłości zapewne zostanie to naprawione.

Ze względu na sporadyczny charakter błędu, który pozornie jest trudny do odtworzenia, uważa się, że większość przypadków ma miejsce, gdy ktoś pisze na klawiaturze przez dość długi czas. Chociaż rzeczywista przyczyna problemu nie jest w pełni znana — na szczęście niektórzy użytkownicy znaleźli sposoby na tymczasowe obejście tego problemu.

Po wyłączeniu opcji Łatwy dostęp, która pomaga użytkownikom łatwiej dotrzeć do elementów interfejsu użytkownika w górnej połowie ekranu, błąd przestaje występować.

Wyłączona opcja „Łatwy dostęp” pod systemem iOS
Wyłączona opcja „Łatwy dostęp” pod systemem iOS
  • Otwórz aplikację Ustawienia.
  • Wybierz Dostępność.
  • Przewiń do sekcji Ruch i motoryka i wybierz Dotyk.
  • Wyłącz opcję Łatwy dostęp.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Apple Insider