Aplikacja ExpressVPN teraz też na Apple TV

Pod systemem tvOS 17 dodano obsługę aplikacji VPN na Apple TV, umożliwiając prostą konfigurację dostawcy VPN działającego natywnie na urządzeniu.

Aplikacja ExpressVPN na Apple TV z tvOS 17
Aplikacja ExpressVPN na Apple TV z tvOS 17

Liczba kompatybilnych aplikacji VPN dla systemu tvOS 17 powoli rośnie, a dzisiaj popularna dostawca ExpressVPN, zadebiutował ze swoją aplikacją na urządzeniach Apple TV. Możesz teraz pobrać aplikację ExpressVPN ze sklepu App Store na Apple TV, zachowując swoje aktywne subskrypcje ExpressVPN. Kluczowe funkcje obejmują tryb ciemny, logowanie za pomocą kodu QR i dostęp do serwerów w 105 krajach.

Może Cię zainteresować także: Aplikacja „Zoom” trafiła też na Apple TV

ExpressVPN oferuje serwery w 105 krajach na całym świecie, umożliwiając użytkownikom zmianę ich wirtualnej lokalizacji i dostęp do treści w usługach przesyłania strumieniowego, które mogłyby być zablokowane geograficznie.

Pierwsza wersja ExpressVPN dla Apple TV jest prosta, ale funkcjonalna. Możesz zalogować się na swoje konto, skanując kod QR, wybrać preferowany serwer za pomocą interfejsu użytkownika i zainicjować połączenie VPN. Firma twierdzi, że z czasem będzie wprowadzać więcej funkcji do systemu tvOS.

Przed wprowadzeniem systemu tvOS 17 konfiguracja VPN była znacznie bardziej skomplikowana i zwykle obejmowała uruchomienie VPN na routerze sieciowym. Nowa wersja tvOS 17 sprawia, że Apple TV dorównuje innym platformom Apple’a w tym zakresie, które umożliwiają użytkownikom natywne uruchamianie VPN po prostu pobierając aplikację.

Zrzut ekranu z aplikacji ExpressVPN na Apple TV (tvOS 17)
Zrzut ekranu z aplikacji ExpressVPN na Apple TV (tvOS 17)

Podobnie jak wszystkie aplikacje ExpressVPN, ta dla Apple TV jest zasilana przez Lightway – nowoczesny protokół VPN, który oferuje stabilność i ultraszybkie prędkości, co minimalizuje buforowanie podczas oglądania.

Ulepszona palikacja ExpressVPN – VPN Fast & Secure na urządzenia z systemem Android TV

Firma ogłosiła również 3 nowe ulepszenia natywnej aplikacji na Android TV i powiązanych urządzeń, w tym Amazon Fire TV i Fire Stick:

  • Łatwiejsze logowanie: jeśli nie chcesz wprowadzać ręcznie adresu e-mail i hasła za pomocą pilota, od teraz możesz zalogować się na swoje konto ExpressVPN, po prostu skanując telefonem kod QR wyświetlany na ekranie Android TV. Przypomina to logowanie do WhatsApp Web, które możesz kojarzyć.
  • Tryb ciemny: wprowadzono tryb ciemny, aby Twoje oczy mogły odpocząć. Ciemny interfejs wymaga również mniej energii i lepiej oddaje klimat oglądania, a przecież tego oczekujesz od urządzenia do streamingu. 
  • Łatwiejszą zmianę lokalizacji serwerów: zastąpiono stare menu lokalizacji serwerów zupełnie nowym – bardziej atrakcyjnym wizualnie i lepiej dostosowanym do telewizji – dzięki czemu sprawniej wyszukasz żądaną lokalizację i połączyć się z nią w kilka sekund.
ExpressVPn na Aple TV - jedna subskrypcja na wszystkie urządzenia Apple'a
ExpressVPn na Aple TV – jedna subskrypcja na wszystkie urządzenia Apple’a

Aby cieszyć się powyższymi ulepszeniami (są one również dostępne w nowej aplikacji na Apple TV), wystarczy zaktualizować ExpressVPN dla Android TV do najnowszej wersji.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: ExpressVPN | 9TO5Mac