Nowy przycisk skrótu SOMRIG dla smart home od Ikei

IKEA wprowadza na rynek nowy przycisk skrótu inteligentnego domu SOMRIG, który umożliwia uruchamianie 6 scen inteligentnego domu.

Przycisk skrótu IKEA SOMRIG
Przycisk skrótu IKEA SOMRIG

Przycisk skrótu SOMRIG od Ikei umożliwia jednoczesne sterowanie wieloma inteligentnymi urządzeniami domowymi. Nowy produkt może uruchomić aż sześć gotowych scen i jest kompatybilny z różnymi światłami, głośnikami, roletami i oczyszczaczami powietrza. W chwili pisania tego tekstu gadżet jest dostępny w wybranych krajach UE, takich jak Francja czy Szwecja. Nie wiemy kiedy pojawi się także w Polsce.

Urządzenie umożliwia jednoczesne uruchomienie wielu produktów inteligentnego domu w celu stworzenia sceny lub nastroju. Na przykład możesz ustawić oświetlenie i muzykę na tryb kolacji lub otworzyć rolety i zasłony i włączyć światła w scenariuszu pobudki.

IKEA SOMRIG ma dwa przyciski, dzięki którym możesz uruchomić maksymalnie sześć scen. Scenariusze konfiguruje się w aplikacji IKEA Home smart i uruchamia za pomocą krótkiego, podwójnego lub długiego naciśnięcia. Warto dodać, że aby móc korzystać z inteligentnego przełącznika, trzeba także posiadać bramkę DIRIGERA. Alternatywnie produkt może być używany ze starszą bramką TRÅDFRI.

IKEA oferuje już dwa inteligentne piloty do domu, RODRET i STYRBAR, które umożliwiają jedynie jednoczesne włączanie i wyłączanie urządzeń lub przyciemnianie światła.

Przycisk IKEA SOMRIG
Przycisk IKEA SOMRIG

Urządzenie SOMRIG jest zasilane baterią AA i ma stopień ochrony IP44 przed pyłem i wodoodpornością, a jego wymiary to 50 ✕ 30 ✕ 80 mm (~2,0 ✕ 1,2 ✕ 3,1 cala). Inteligentny przycisk skrótu IKEA SOMRIG można kupić we Francji za 6,99 euro, a w Szwecji za 99 kr. Urządzenie jest również dostępne w Grecji w cenie 9,99 euro, choć obecnie jest oznaczone jako niedostępne.

Czas pokaże, kiedy produkt zostanie wprowadzony do innych krajów w regionie.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: IKEA | NotebookCheck