Ikea wydaje 3 nowe czujniki do inteligentnego domu

Nowa gama produktów Smart Safety firmy Ikea obejmuje trzy nowe czujniki: ruchu, drzwi i okien oraz wycieku wody — pojawią się w przyszłym roku.

Nowe czujniki firmy IKEA (2024)

Pierwsze sygnały o nowych czujnikach pojawiły się latem tego roku, a nazwy produktów ogłoszono w październiku. Teraz Ikea oficjalnie ogłosiła i zaprezentowała nową gamę produktów Smart Safety. Składa się on z trzech różnych czujników, które mają pojawić się na rynku w przyszłym roku. W tym artykule dowiesz się dokładnie, do czego one służą.

„Nasze dane z najnowszego raportu Life at Home Report wykazały, że ludzie priorytetowo traktują komfort i bezpieczeństwo w swoich domach. Każdy chce czuć się bezpiecznie w domu, dlatego jesteśmy podekscytowani wejściem w nowy obszar inteligentnych produktów, które zapewniają nie tylko lepsze, ale i bezpieczniejsze życie w domu” — mówi Stjepan Begic, ekspert ds. projektowania produktów w IKEA of Szwecja. „Wierzymy, że te produkty mogą zapewnić naszym klientom spokój ducha oraz większe poczucie kontroli i komfortu”.

Nowe czujniki firmy Ikea w skrócie

Vallhorn – czujnik ruchu: Można go stosować zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz, można go podłączyć jednocześnie do dziesięciu źródeł światła, którymi można następnie sterować synchronicznie. Po podłączeniu do Dirigera Hub dla inteligentnych produktów, jego funkcjonalność można rozszerzyć i, podobnie jak w przypadku innych inteligentnych produktów, obsługiwać za pośrednictwem aplikacji IKEA Home smart. Dostępny od stycznia 2024 r. za 9,99 euro.

Parasoll – czujnik drzwi i okien: Po podłączeniu do Dirigera Hub czujnik wysyła powiadomienie o otwartych drzwiach lub oknach bezpośrednio do podłączonego smartfona. Można ją również połączyć z inteligentną żarówką, która włącza się i wyłącza po otwarciu lub zamknięciu drzwi lub okna. Dostępny od stycznia 2024 r. za 9,99 euro.

Nowe czujniki firmy IKEA (premiera w 2024 roku)

Badring – czujnik wycieku: Czujnik umieszcza się w miejscu, w którym może wyciekać woda i zgłasza, gdy wykryje wycieki wody. Minimalizuje skutki zdarzeń związanych z wodą poprzez natychmiastowe powiadamianie i umożliwia szybkie podjęcie działań. Dostępny od kwietnia 2024 – cena jeszcze nieznana.

Pod względem ceny czujnik okienny i czujnik ruchu na pewno robią wrażenie; 9,99 euro (ok. 43 zł) to zdecydowanie niebywała okazja!

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: IKEA