Ice Ring śledzi stan zdrowia na palcu przez 24/7

Inteligentna obrączka Ice Ring powered by Omate jest już dostępna w sprzedaży w Europie w cenie 199 euro (około 870 zł).

Kolory Ice Ring od Omate

Osoby, które chcą monitorować swoje wskaźniki zdrowia w ruchu, prawdopodobnie założą na nadgarstek smartwatch lub opaskę fitness. Ci, którzy chcą prostszej opcji, mogą zamiast tego wybrać inteligentną obrączkę, a firma Omate właśnie wprowadziła na rynek europejski nowy model o nazwie Ice Ring.

Choć firma Omate znana jest przede wszystkim ze swoich smartwatchów, w 2015 roku współpracowała z francuską marką modową Emanuel Ungaro nad modnym inteligentnym pierścieniem, który zasadniczo służył jako urządzenie do noszenia z ograniczonymi powiadomieniami i wibrowało, gdy zapisany kontakt zadzwonił na sparowany telefon.

Ice Ring skupia się także na modzie – jest dostępny w sklepach jubilerskich w Europie, w tym we francuskim Louis Pion. Jest to jednak także całodobowy tracker stanu zdrowia wyposażony w „najnowocześniejsze czujniki” monitorujące takie wskaźniki, jak tętno, poziom tlenu we krwi, stres i poziom aktywności.

Ice Ring współpracuje z towarzyszącą mu aplikacją mobilną przez Bluetooth 5.1 i może przypominać użytkownikom o konieczności poruszania się lub zasięgnięcia porady w przypadku nieprawidłowego tętna. Obsługuje różne tryby sportowe i pomaga śledzić trasę wraz z Mapami Google’a i GPS w sparowanym smartfonie. Kiedy nadejdzie czas, Ice Ring monitoruje różne fazy snu, a algorytm podaje ogólną ocenę snu.

Srebrny Ice Ring od Omate na ładowarce magnetycznej
Srebrny Ice Ring od Omate na ładowarce magnetycznej

„Podstawową zaletą Ice Ring jest jego zdolność do przekładania danych na praktyczne wnioski, szczególnie w przypadku monitorowania snu” – powiedział założyciel i dyrektor generalny firmy Omate, Laurent Le Pen. „Lubię zegarki i z dumą mogę powiedzieć, że Omate było częścią pierwszej fali smartwatchów 10 lat temu, ale należę też do ludzi, którzy nie lubią spać z zegarkiem. Ice Ring to rewolucja dla ludzi, którzy chcą dokładnie monitorować swój sen.”

Zewnętrzna powłoka jest wykonana ze stopu tytanu, pierścień ma wodoodporność zgodnie ze standardami IP68 i waży 2,9 g (0,1 uncji). Elektronikę zasila akumulator LiPo o pojemności 20 mAh, który wystarcza na aż 6 dni „normalnego” użytkowania, a czas ładowania to zaledwie 30 minut przy użyciu magnetycznego kabla ładującego USB.

Ice Ring od Omate w kolorze czarnym
Ice Ring od Omate w kolorze czarnym

Ice Ring został wyprodukowany we współpracy z paryską marką urządzeń do noszenia Ice Watch i jest teraz dostępny w kolorze srebrnym, złotym lub czarnym w cenie 199 euro (ok. 870 zł). Oczekuje się, że premiera w USA nastąpi w pierwszym kwartale 2024 roku w cenie 199 USD, co czyni go znacznie tańszym niż podobny Horizon firmy Oura.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Ice Ring | New Atlas