Tiroler to tytanowy pierścień do pomiaru krzywizny

Futurystyczna linijka tytanowa Tiroler mierzy nieregularne kształty — możesz nosić go jako wisiorek lub zająć dłonie podczas pracy lub medytacji.

Tiroler od Titaner

W 2017 roku, kiedy Finger Spinner opanował świat mobilny, było to świetne przypomnienie jednego faktu – cyfrowe doświadczenia, media społecznościowe, uzależniające aplikacje… Wciąż było coś niesamowicie wciągającego w dotykowym spinnerze. Szał na fidget spinnera mógł nieco ucichnąć, ale radość z tego typu gadżetów już nie. Od tego czasu świat stał się cyfrowy, ale wrażenia dotykowe nadal królują, niezależnie od tego, czy jest to stukot klawiatury, trzask folii bąbelkowej, pstryknięcie akcesoriów MagSafe czy zwykły ASMR towarzyszący zabawie fidgetową zabawką.

Tiroler opiera się na tym doświadczeniu, łącząc w sobie skromną miarkę z nowym rodzajem gadżetu godnego EDC. W odróżnieniu od przeciętnej skali, miarki czy ultrazaawansowanych mierników laserowych, Tiroler szczyci się tym, że jest niezwykle praktyczny i zapewnia użytkownikowi rozrywkę. Urządzenie ma kształt toczącego się koła bez piasty, na którym znajduje się szereg oznaczeń. Tocząc go po powierzchni będziesz mógł skutecznie zmierzyć odległość, jaką przebył wałek.

Tiroler, zaprojektowany przez Suzuki Sho (Titaner), emituje serię satysfakcjonujących kliknięć za każdym razem, gdy zakończy obrót, więc jedyne, co musisz zrobić, to policzyć kliknięcia i odczytać liczbę w oknie Tirolera, aby poznać dokładny pomiar. Oprócz tego niezaprzeczalnie przyjemnego doświadczenia, Tiroler jest również stworzony na wzór wspaniałego egzemplarza EDC (Everyday Carry). Jest wykonany z tytanu i ma konstrukcję bez piasty, którą pokochają Twoje palce i oczy. Jeśli nie mierzysz obiektów, powierzchni ani odległości, Tiroler to wspaniała zabawka, od której nie sposób oderwać palców.

„Tiroler to rewolucyjne narzędzie pomiarowe zaprojektowane, aby uwolnić się od ograniczeń tradycyjnych linijek” – mówi projektant Suzuki Sho. „Dzięki konstrukcji ciągłej pętli Tiroler oferuje nieograniczone możliwości pomiaru nieregularnych kształtów, zakrzywionych tras i rozległych powierzchni”.

Promieniowa konstrukcja skali przełamuje monotonię skal liniowych. Takie podejście do projektowania nie tylko sprawia, że jest ona bardziej przenośna niż zwykła skala stalowa lub plastikowa, ale także sprawia, że proces pomiaru jest przyjemniejszy i łatwiejszy do samodzielnego wykonania, w przeciwieństwie do taśm mierniczych, które czasami wymagają dwóch osób trzymających każdy koniec taśmy.

Miarka Tiroler

Tiroler ma wspaniałą, całkowicie metalową konstrukcję z pierścieniem tocznym zawieszonym w pozbawionym piasty korpusie zewnętrznym. Dzięki temu rolkę można łatwo przenosić, biorąc pod uwagę, że jej środkowa wnęka pełni funkcję dużego otworu na smycz, ale także ułatwia chwycenie, dzięki umieszczeniu kciuka i palca. Korzystanie z gadżetu jest łatwe, przyjemne i nieco wymagające – okienko na krawędzi pozwala zobaczyć oznaczenia znajdujące się wewnątrz wałka. Ustaw go na zero, zanim zaczniesz toczyć się po powierzchni, którą chcesz zmierzyć.

Za każdym razem, gdy wałek wykona obrót, wyemitowane zostanie kliknięcie, które usłyszysz i poczujesz. Policz kliknięcia i pomnóż przez 10, a następnie dodaj liczbę widoczną w oknie, aby otrzymać ostateczny pomiar. Na przykład zmierzenie odległości 24 centymetrów odpowiada dwum kliknięciom (20) i odczytu okna na poziomie 4.

Unikalny format Tirolera sprawia, że idealnie nadaje się do organicznych pomiarów nieliniowych. Niezależnie od tego, czy jesteś projektantem mody mierzącym krój odzieży, architektem lub inżynierem obliczającym długość zakrzywionej ściany, czy nawet projektantem transportu/mebli/przemysłowym mierzącym odległość zakrzywionej powierzchni, unikalny format Tirolera w połączeniu z jego kieszonkowym rozmiarom jest to idealne narzędzie, które można mieć zawsze przy sobie.

Jej wspaniała, wykonana w całości z tytanu konstrukcja wyróżnia ją jako funkcjonalną biżuterię – można ją zawiesić na szyi jako wyrafinowany wisiorek i zdjąć, kiedy tylko zajdzie taka potrzeba.

Miarka Tiroler

Wizualne piękno Tirolera obejmuje także radość dotykową. Zimny metal świetnie leży w dłoni, a wypolerowane powierzchnie Tirolera zapewniają doskonałą grę światła i cienia. Rowkowana obręcz Tirolera zapobiega ślizganiu się i przesuwaniu podczas użytkowania, zapewniając za każdym razem dokładny pomiar.

Biorąc pod uwagę, że świat jest podzielony na ludy imperialne i metryczne, Tiroler jest dostępny w dwóch różnych systemach metrycznych. Metric Tiroler jest znacznie bardziej kompaktowy i ma średnicę zaledwie 31,8 mm (1,25 cala), podczas gdy Imperial Tiroler jest znacznie większy i ma 40,4 mm (1,59 cala). Co dziwne, Imperial Tiroler nie liczy do 12 cali ani stóp. Zamiast tego kliknięcia pojawiają się co 5 cali (utworzenie 12-calowego Tirolera spowodowałoby, że byłby on masywny), co nieco komplikuje sprawę, zwłaszcza gdy trzeba obliczyć stopy.

Tiroler jest wysyłany na całym świecie z bezpłatną wysyłką do wybranych krajów i długą gwarancją dzięki trwałej, niekorodującej konstrukcji z tytanu, która powinna służyć Ci przez lata, jeśli nie dekady. Cena Metric Tirolera zaczyna się od obniżonej kwoty 58 dolarów, podczas gdy Imperial Tiroler ma cenę 69 dolarów. Na Kickstarterze możesz kupić tez oba za 108 USD, a każdy Tiroler jest wyposażony we własny, wykonany na zamówienie skórzany futerał, dzięki któremu możesz z dumą nosić i prezentować swój piękny, przypominający klejnoty przyrząd pomiarowy!

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Yanko Design | Kickstarter