Linijka też może być inteligentna – poznaj NeoRuler

Inteligentna linijka modułowa NeoRuler wydaje się być remedium na kłopotliwe pomiary w różnych jednostkach i skalach.

NeoRuler - inteligentna linijka od Hozo Design
NeoRuler – inteligentna linijka od Hozo Design

Prawdopodobnie słyszałeś o radzie, aby przed ucięciem zmierzyć coś dwa razy, co jest zarówno metaforyczne, jak i dosłowne. Uzyskanie prawidłowego pomiaru za pierwszym razem nie jest łatwe, zwłaszcza jeśli używasz narzędzia analogowego. Sprawy komplikują się jeszcze bardziej, gdy musisz żonglować różnymi jednostkami, skalami i innymi czynnikami, które sprawiają, że zwykła, stara linijka jest wyraźnie niewystarczająca.

Istnieje nowy rodzaj cyfrowych urządzeń pomiarowych, które próbują zaradzić tej sytuacji, ale są one w większości bezużyteczne, gdy trzeba zmierzyć coś, co już jest na papierze lub na biurku. Do tych zadań najlepsza jest płaska i długa linijka — wydaje się, że ta innowacyjna, inteligentna linijka NeoRuler, zaprojektowana przez Tianchenga Lianga, przenosi to odwieczne narzędzie na wyższy poziom, zapewniając precyzję, wygodę i możliwości dostosowania na wyciągnięcie ręki.

Typowa długa, prostokątna linijka służy dwóm podstawowym celom. Jednym z nich jest zmierzenie czegoś w linii prostej, a drugim narysowanie czegoś, czasem z dokładnością do milimetra. Zwykłe linijki mogą być wystarczające dla większości ludzi, ale profesjonaliści potrzebują czegoś więcej niż tylko widzenia rzeczy w jednostkach metrycznych i calach.

NeoRuler wywraca do góry nogami ideę tego, co może zrobić linijka, dając projektantom, architektom, inżynierom i wszystkim innym narzędzie, które dostosowuje się do ich potrzeb, zamiast zmuszać użytkowników do dostosowania się do ograniczeń narzędzia.

Narzędzie umożliwia przełączanie się między jednostkami metrycznymi i imperialnymi jednym ruchem bez wykonywania wielu obliczeń. Narzędzie ma wgranych 90 przeskalowań dla maksymalnej wszechstronności, dzięki czemu można robić pomiary bez zbędnych przeliczeń jednostek.

Typowa linijka ma zwykle oznaczenia cali, centymetrów lub milimetrów, ale nie są to jedyne jednostki, które należy wziąć pod uwagę podczas mierzenia lub rysowania linii. Czasami musisz mierzyć rzeczy zarówno w stopach, jak i calach, lub możesz potrzebować tylko ułamków.

Podstawowe funkcje inteligentnej linijki NeoRuler
Podstawowe funkcje inteligentnej linijki NeoRuler

NeoRuler może pokazać wszystkie te warianty na jednym narzędziu i zmienić skalę na odpowiednią jednostkę. Jasny wyświetlacz LCD o przekątnej 1,14 cala wyraźnie pokazuje nie tylko używaną jednostkę, ale także 90 wbudowanych skal. Oznacza to brak konieczności ręcznego obliczania.

Imponujący wyczyn NeoRuler jest możliwy dzięki maleńkiemu komputerowi wbudowanemu w wytrzymałą ramę ze stopu aluminium. Posiada również dynamiczną tablicę 300 diod LED ustawionych w linii na krawędzi linijki, które zmieniają zakresy i znaki w mgnieniu oka. Chcesz zmierzyć tylko mały fragment? Po prostu przesuń wskaźnik Neo Pointer i obserwuj, jak wskaźniki oznaczają długość. Nie musisz już żonglować liczbami w głowie, aby podzielić linię na równe części. Po prostu zdecyduj, ile sekcji potrzebujesz, a NeoRuler wskaże dokładnie, gdzie musisz narysować linię.

Nawet z tymi podstawowymi funkcjami, NeoRuler jest już pewną ewolucją linijki, ale na tym się nie kończy. Ten kreatywny wynalazek obejmuje modułową konstrukcję, która rozszerza jego możliwości bez komplikowania urządzenia.

  • Nie ufasz swojej trzęsącej się dłoni, aby narysować linię prostą nawet przy pomocy linijki? Neo PenHolder pozwala ołówkowi po prostu przesuwać się po papierze bez obaw.
  • Nie widzisz bardzo drobnych szczegółów planu? Neo Magnifier pomaga dokonywać dokładniejszych odczytów i lepszych ocen.
  • Chcesz zmierzyć coś, czego nie ma na papierze lub na płaskiej powierzchni? Neo Caliper eliminuje potrzebę posiadania kolejnego narzędzia, które zaśmieca nam biurka.
Dodatkowe moduły inteligentnej linijki NeoRuler
Dodatkowe moduły inteligentnej linijki NeoRuler

Wiele narzędzi analogowych, które już dziś mamy, działa wystarczająco dobrze, ale to nie znaczy, że nie ma miejsca na ulepszenia. Kiedy uniwersalność i dokładność są kluczowe dla usprawnienia naszej pracy, prosta linijka po prostu tego nie załatwi.

NeoRuler kosztuje 89 USD, ale to nie tylko precyzyjne narzędzie pomiarowe, ale także wielofunkcyjne urządzenie, które gwarantuje, że będziesz w stanie mierzyć i rysować z całkowitą pewnością, nawet jeśli mierzysz tylko raz.

Obecnie cena wynosi 89 USD zamiast regularnej ceny 129 USD (40 USD zniżki). Projekt zebrał już ponad 500.000 USD na Kickstarterze.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Yanko Design