„Risk of Rain: Hostile Worlds” pojawi się na Androidzie i iOS-ie

Hitowa seria roguelike „Risk of Rain” trafia na urządzenia mobilne — „Hostile Worlds” wkrótce pojawi się na Androidzie i iOS-ie.

Risk of Rain: Hostile Worlds (gra mobilna)

Gra Risk of Rain została po raz pierwszy wydana w 2013 roku jako bijatyka typu roguelike 2D, ale seria naprawdę przykuła uwagę, gdy w 2019 roku ukazała się gra 3D Risk of Rain 2. Ostatnio Risk of Rain Returns przywróciło styl 2D. Wszystkie trzy gry opierają się na podobnym pomyśle, w którym gracze wcielają się w postać i walczą na coraz trudniejszych poziomach, zbierając przedmioty, które poprawiają ich umiejętności i dodaj nowe zdolności, przy czym poziomy są zapętlone, aż gracze ostatecznie poniosą porażkę.

Tytuł Risk of Rain 2 był dostępny na Google Stadia, a nawet zadebiutował z nową mapą na platformie chmurowej. Teraz Risk of Rain: Hostile Worlds pojawi się na urządzeniach z systemami Android i iOS. Gra, która będzie osadzona w tym samym kanonie, co pozostałe odsłony serii, będzie posiadała rozgrywkę 3D podobną do Risk of Rain 2, ale z uproszczoną konstrukcją.

Gearbox tak opisuje rozgrywkę: Zbierz swój oddział, zdobądź cenne łupy i zdziesiątkuj bezlitosne hordy wrogów! Ten najnowszy dodatek przenosi ukochany świat Risk of Rain na urządzenia mobilne, umożliwiając graczom korzystanie z ulubionej serii w dowolnym miejscu. Łącząc rozgrywkę roguelike z walką typu run-and-gun, stworzyliśmy najlepszą w swojej klasie strzelankę ARPG.

Gra nie jest jeszcze dostępna i nie ma informacji o dokładnej dacie jej premiery. Gracze mogą zapisać się na oficjalnej stronie internetowej Risk of Rain: Hostile Worlds do newslettera, aby otrzymywać najnowsze informacje o grze.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Gearbox | 9TO5Google