Apple Music Classical doczekało się aplikacji na iPada

Aplikacja mobilna muzycznego serwisu streamingowego z muzyką klasyczną Apple Music Classical dostępna jest teraz także w wersji na iPada.

Aplikacja Apple Music Classical na iPada
Aplikacja Apple Music Classical na iPada

Usługa Apple Music Classical otrzymała dzisiaj aktualizację swojej aplikacji mobilnej w sklepie App Store, która rozszerza jej dostępność poza iPhone’a i Androida — wreszcie użytkownicy iPadów mogą korzystać z wersji dostosowanej do ich urządzeń. W maju tego roku Apple wypuściło także Apple Music Classical w sklepie Google Play.

Sprawdź również: Z aplikacją Vinyls utwory z Apple Music mają retro brzmienie!

Wersja 1.1 aplikacji Apple Music Classical zawiera teraz interfejs zaprojektowany specjalnie dla większego wyświetlacza iPada, z bocznym paskiem nawigacji i elementami sterującymi odtwarzaniem multimediów u dołu ekranu.

W 2021 roku Apple ogłosił, że kupił usługę strumieniowego przesyłania muzyki klasycznej Primephonic i połączy ją z Apple Music za pośrednictwem nowej aplikacji przeznaczonej dla tego gatunku. W marcu firma Apple uruchomiła aplikację Apple Music Classical, oferującą samodzielne narzędzie do odkrywania i słuchania muzyki klasycznej.

Aplikacja ‌Apple Music‌ Classical oferuje abonentom ‌usługi Apple Music‌ dostęp do ponad pięciu milionów utworów muzyki klasycznej, w tym nowych, wysokiej jakości wydań, a także do setek wybranych list odtwarzania, tysięcy ekskluzywnych albumów i innych funkcji, takich jak biografie kompozytorów i szczegółowe informacje na temat kluczowych dzieł .

Aplikacja oferuje prostszy interfejs do interakcji z muzyką klasyczną. W przeciwieństwie do aplikacji Apple Music, Apple Music Classical umożliwia użytkownikom wyszukiwanie według kompozytora, dzieła, dyrygenta, numeru katalogowego i innych kryteriów. Użytkownicy mogą uzyskać bardziej szczegółowe informacje z notatek redakcyjnych i opisów.

Firma Apple zamówiła do aplikacji cyfrowe portrety w wysokiej rozdzielczości znanych kompozytorów, takich jak Ludwig van Beethoven, Fryderyk Chopin i Johann Sebastian Bach, wykorzystując palety kolorów i odniesienia artystyczne z odpowiedniego okresu klasycznego, a z czasem dodawane będą coraz bardziej unikalne dzieła sztuki. Apple współpracuje z artystami i instytucjami zajmującymi się muzyką klasyczną, oferując ekskluzywne treści i nagrania.

Aplikacja nie jest jeszcze dostępna w języku polskim, ale można ja pobrać z polskich sklepów z aplikacjami App Store oraz Google Play i korzystać z niej z anglojęzycznym interfejsem. Do korzystania z aplikacji niezbędne jest posiadanie wykupionej subskrypcji Apple Music.

Opis aplikacji ze sklepu App Store:

Pobierz aplikację stworzoną z myślą o muzyce klasycznej. Dostępna dla subskrybentów Apple Music bez dodatkowych opłat. Znajdź dowolne nagranie w największym katalogu muzyki klasycznej, korzystając z wyszukiwarki dostosowanej do tego gatunku. Ciesz się najwyższą dostępną jakością dźwięku (do 192 kHz/24 bitów w formacie Hi‑Res Lossless) i słuchaj ulubionych utworów klasycznych z przestrzennym dźwiękiem, a wszystko to bez żadnych reklam.

Dzięki Apple Music Classical początkujący mogą w łatwy sposób zapoznać się z gatunkiem korzystając z setek playlist zawierających najpiękniejsze utwory, wnikliwych biografii kompozytorów, przewodników po najważniejszych dziełach oraz intuicyjnych funkcji przeglądania.

Doświadczanie muzyki klasycznej na najwyższym poziomie

  • Uzyskaj nieograniczony dostęp do największego katalogu muzyki klasycznej (ponad 5 mln utworów), w którym znajdziesz wszystko — od najnowszych utworów, przez słynne arcydzieła, po materiały dostępne wyłącznie w Apple.
  • Szukaj według kompozytora, utworu, dyrygenta, a nawet numeru katalogowego, aby natychmiast znaleźć konkretne nagrania.
  • Słuchaj w najwyższej jakości dźwięku (nawet 192 kHz/24 bity w formacie Hi-Res Lossless) — tysiące nagrań dostępne są w wersji z dźwiękiem przestrzennym w technologii Dolby Atmos.
  • Korzystaj z kompletnych metadanych, aby dokładnie wiedzieć, czego i kogo słuchasz.
  • Ucz się podczas słuchania, korzystając z tysięcy biografii kompozytorów, opisów utworów i innych informacji.
  • Słuchaj za pomocą AirPlay na kompatybilnych urządzeniach bezprzewodowych.

Wymagania

  • Wymagana jest subskrypcja Apple Music (indywidualna, studencka, rodzinna lub Apple One).
  • Usługa dostępna jest na całym świecie, wszędzie tam, gdzie można subskrybować Apple Music, z wyłączeniem Chin, Japonii, Korei, Rosji, Tajwanu i Turcji. Dostępne funkcje i treści mogą się różnić w zależności od kraju lub regionu.
  • Aplikacja Apple Music Classical jest dostępna na wszystkich modelach iPhone’a i iPada z systemem iOS 15.4 lub nowszym.
  • Aby słuchać muzyki w Apple Music Classical, konieczne jest połączenie z internetem.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: