Apple Music Classical jest już dostępny w App Store

Samodzielna aplikacja Apple Music Classical, która miała zostać wydana pod koniec ubiegłego roku, jest już dostępna do pobrania.

Ekran startowy Apple Music Classical

Oficjalnie zapowiedziana na początku marca Apple Music Classical, to nowa aplikacja mobilna do słuchania muzyki klasycznej z subskrypcją Apple Music. Pomysł narodził się z firmy Primephonic, którą Apple nabył w 2021 roku z zamiarem uruchomienia w 2022 roku aplikacji przeznaczonej wyłącznie do słuchania muzyki klasycznej. Apple Music Classical zapewnia lepszą obsługę złożonych metadanych często związanych z nagraniami muzyki klasycznej, a aplikacja zawiera również wyselekcjonowane listy odtwarzania i biografie kompozytorów, aby pomóc ludziom lepiej zapoznać się z danym gatunkiem.

Przeczytaj też: Apple wypuściło iOS 16.4 i macOS Ventura 13.3 z Unicode 15.0

Apple twierdzi, że katalog aplikacji zawiera ponad 5 milionów utworów i że można słuchać muzyki w wysokiej jakości do 192 kHz/24 bity bez strat. Jednak aplikacja ma kilka zastrzeżeń. Subskrybenci planu głosowego Apple Music nie mogą używać aplikacji muzyki klasycznej. W momencie premiery nie będzie natywnej wersji na iPada i nie będzie można pobierać muzyki do słuchania offline.

Jestem rozczarowany brakiem możliwości pobierania offline oraz braku polskiej wersji językowej, ale nadal nie mogę się doczekać, aby lepiej poznać możliwości aplikacji. Pomimo, że aplikacja działa tylko w trybie online, Apple Music Classical nadal wydaje się być dobrym sposobem, aby dowiedzieć się więcej o tym gatunku.

Najważniejsze cechy nowej usługi Apple Music Classical

  • Nieograniczony dostęp do największego katalogu muzyki klasycznej (ponad 5 mln utworów), w którym znajdziemy wszystko — od najnowszych utworów, przez słynne arcydzieła, po materiały dostępne wyłącznie w Apple.
  • Wyszukiwanie według kompozytora, utworu, dyrygenta, a nawet numeru katalogowego, aby natychmiast znaleźć konkretne nagrania.
  • Słuchanie utworów w najwyższej jakości dźwięku (nawet 192 kHz/24 bity w formacie Hi-Res Lossless) — tysiące nagrań dostępne są w wersji z dźwiękiem przestrzennym w Dolby Atmos.
  • Kompletne metadane, aby dokładnie wiedzieć, czego i kogo słuchamy.
  • Nauka podczas słuchania, korzystając z tysięcy biografii kompozytorów, opisów utworów i innych informacji.
  • Słuchanie za pomocą AirPlay na kompatybilnych urządzeniach bezprzewodowych.

Aplikację można pobrać ze sklepu App Store:

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Apple