„Problem trzech ciał” zadebiutuje w styczniu – zobacz zwiastun

Daje to nowicjuszom dużo czasu na nadrobienie zaległości w czytaniu książek Cixina Liu zanim serial pojawi się w serwisie Netflix.

„Problem trzech ciał” (serial Netflix, 2024)

Aktualizacja: Premiera serialu „Problem trzech ciał” w serwisie Netflix odbędzie się 21 marca 2024 roku, ale po nowym zwiastunie wydaje się, że warto było na niego czekać.

Zgodnie z obietnicą, jedną z najważniejszych atrakcji wydarzenia Netflix Tudum był pierwszy zwiastun długo oczekiwanej adaptacji książki pt. Problem trzech ciał (tyt. oryg. The Three-Body Problem) autorstwa Cixina Liu. Zwiastun to tylko krótki — ale wciąż niesamowicie imponujący — rzut oka na epos science-fiction, oparty na kultowej trylogii. Trailer zawiera również ważną informację: serial pojawi się w serwisie streamingowym Netflix w styczniu 2024 r.

Fatalna decyzja młodej kobiety z lat 60. XX wieku w Chinach odbija się echem w czasie i przestrzeni na grupie genialnych naukowców w dzisiejszych czasach. Kiedy prawa natury łamią się na ich oczach, pięciu byłych kolegów spotyka się ponownie, by stawić czoła największemu zagrożeniu w historii ludzkości.

Adaptacja została po raz pierwszy ogłoszona w 2020 roku, a showrunnerzy Gry o tron, David Benioff i D.B. Weiss prowadzą ten projekt. (Rian Johnson, reżyser Onion Glass i Ostatniego Jedi, należy do zespołu producentów.) Jeśli nie jesteś zaznajomiony w twórczością Liu – cykl nosi tytuł Wspomnienie o przeszłości Ziemi (oryg. Remembrance of Earth’s Past), a problem trzech ciał to pierwszy tom.

Obsada jest ogromna i znaleźli się w niej między innymi Jess Hong, Benedict Wong, Eiza González, Jovan Adepo, Alex Sharp, John Bradley, Saamer Usmani, Liam Cunningham, Rosalind Chao, Jonathan Pryce, Marlo Kelly, Sea Shimooka, Ben Schnetzer i Zine Tseng.

W momencie premiery serial będzie składał się z ośmiu godzinnych odcinków. A na sześć miesięcy przed debiutem masz mnóstwo czasu, aby nadrobić zaległości w czytaniu – a warto!

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródła: Netflix | The Verge