Google TV będzie miał okrągłe ikony zamiast prostokątnych!

Programiści Androida zapowiadają przeprojektowanie ekranu głównego pod systemem Google TV na „początek 2024 roku”, w ramach którego pojawią się okrągłe ikony aplikacji.

Planowana zmiana okrągłych ikony aplikacji pod Google TV na ekranie głównym „na początku 2024 r.”
Planowana zmiana okrągłych ikony aplikacji pod Google TV na ekranie głównym „na początku 2024 r.”

Celem zmiany jest to, aby system operacyjny lepiej wykorzystywał swoją przestrzeń, a co za tym idzie, wyświetlał użytkownikom więcej aplikacji w sekcji „Dla Ciebie”. Programiści muszą przestrzegać wytycznych i sugestii Google’a dotyczących aplikacji telewizyjnych, aby mieć pewność, że ich ikony będą wyglądać profesjonalnie i bez rozmycia. Według firmy Google, system operacyjny Google TV ma zostać gruntownie przebudowany w przyszłym roku.

Jak szczegółowo opisali programiści Androida na Medium, firma planuje wprowadzić przeprojektowanie ekranu głównego Google TV na początku 2024 roku (za pośrednictwem 9to5Google). Michelle Clark, menedżer produktu Android TV, twierdzi, że dzięki tej zmianie wizualnej ikony aplikacji w sekcji „Dla Ciebie” staną się okrągłe, a nie prostokątne jak dotychczas.

Google pracuje nad zarządzaniu przestrzenią pod Google TV, twierdząc, że użytkownicy będą mogli łatwiej znaleźć więcej swoich aplikacji dzięki okrągłym ikonom aplikacji. Wczesny przykład projektu ekranu głównego pod Google TV pokazuje, jak będą wyglądać ikony i ile może zmieścić się na jednym ekranie z nowym wyglądem. Przykład pokazuje, że jest miejsce na więcej przewijania w bok — podobnie jak obecnie działa system operacyjny.

Oprócz zwrócenia uwagi na nadchodzącą zmianę wizualną, Google daje twórcom aplikacji wystarczająco dużo czasu na zaprezentowanie zmian zgodnie z wytycznymi dotyczącymi ikon aplikacji telewizyjnych. Aby uniknąć problemów technicznych, firma zachęca programistów do korzystania z „ikon adaptacyjnych” i formatów projektów wektorowych, aby zapewnić wysoką jakość ikon.

Powodem jest to, że Google wymaga od nich przesyłania kwadratowych wersji swoich ikon, które będą pasować do okrągłej powłoki. Jeśli programiści nie prześlą zasobów o odpowiedniej rozdzielczości, system operacyjny spróbuje użyć najwyższego dostępnego zestawu, ale może to spowodować rozmycie obrazów.

Pomimo zniknięcia ikon o czterech rogach, prostokątne ikony aplikacji nigdzie się nie wybierają — zostaną przeniesione. We wpisie dodano, że kwadratowe banery będą nadal wyświetlane w obszarach takich jak karta „Aplikacje”.

Choć nadchodzące zmiany mogą wydawać się niewielkie, możliwość szybkiego wyświetlenia jeszcze większej liczby ulubionych aplikacji telewizyjnych w jednym miejscu może być dobrą rzeczą. Google TV oferuje obecnie widok maksymalnie 12 aplikacji, a następnie odsyła użytkowników do menu zawierającego wszystkie jakie posiadasz. Miejmy nadzieję, że liczba ta wzrośnie i będzie można zrezygnować z potrzeby takiego menu.

Ponadto takie przeprojektowanie ekranu głównego lepiej oddzieliłoby wizualnie to, co Google przedstawia można porównać do Roku lub Fire TV.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Android Central | 9TO5Google