Google TV zmienia nawigację i dodaje nowe sekcje: rodzinną i hiszpańską

Zmiany zostaną wkrótce wprowadzone na urządzeniach Chromecast i telewizorach smart TV z oprogramowaniem Google TV.

Nowości w Google TV

Jeśli chodzi o rozrywkę związaną z oglądaniem filmów i seriali, czy naprawdę istnieje duża różnica między organizowaniem takich treści na różnych kartach a wydzielaniem ich na zupełnie osobne podstrony? Firmie Google wydaje się, że tak. Dzisiaj firma ogłosiła kilka poprawek w interfejsie Google TV. „Filmy” i „Seriale” są usuwane z głównego paska nawigacyjnego u góry i będą teraz znajdować się pod rzędem ulubionych aplikacji do przesyłania strumieniowego na karcie „Dla Ciebie”.

Filmy i seriale spadają pod Twoje ulubione aplikacje | GIF: Google

W tym miejscu dołączą do nich dwie nowe sekcje: Family (Rodzinna) i Español (Hiszpańska). Obie są dość oczywiste. „Dzięki ocenom treści PG lub niższym łatwo jest znaleźć coś, co cała rodzina może oglądać razem” – informuje Google o stronie rodzinnej. (Dzieci nadal będą mogły mieć własne profile, które są ograniczone do treści przeznaczonego dla widzów w odpowiednim wieku).

Zobacz też: Android TV i Google TV na 110 mln aktywnych urządzeń

Tymczasem strona Español „jest nowym miejscem dla najlepszej hiszpańskojęzycznej rozrywki, w tym filmów i seriali, telenoweli i telewizji na żywo. Można tam będzie także uzyskać dostęp do popularnych hiszpańskojęzycznych aplikacji, takich jak Pantaya i FlixLatino, a także do biblioteki filmów i seriali z dubbingiem i napisami”.

Obie nowe strony będą agregować rekomendacje z różnych serwisów streamingowych.

Jak zawsze Google wypełnia tego typu strony rekomendacjami obejmującymi wiele różnych usług przesyłania strumieniowego. Nie jestem pewien, co było złego w umieszczaniu filmów i seriali na górze w głównym menu — szczerze mówiąc, chyba wolałem taki układ — ale przypuszczam, że próba wtłoczenia tam sekcji Rodzina i hiszpańskojęzycznych treści sprawiłaby, że byłoby tam zbyt tłoczno, więc wszystko zostało przesunięte na dół.

Teraz w głównym pasku nawigacyjnym będą znajdowały się sekcji Dla Ciebie (For You), Na żywo (Live), Aplikacje (Apps) i Biblioteka (Library).

  • Google TV – karta Family
  • Google TV – karta Español

Firma wprowadza również inne drobne zmiany w nawigacji, aby poprawić sposób korzystania z interfejsu użytkownika: na przykład przełącznik profili będzie teraz znajdował się w lewym górnym rogu. „Wyszukiwanie również przesunie się na prawą stronę wraz z wprowadzeniem nowego przycisku szybkich ustawień” – napisała kierownik produktu Kathy Liu we wpisie na blogu Google’a.

Odświeżona nawigacja na ekranie głównym Google TV będzie stopniowo wdrażana na całym świecie począwszy od dzisiaj na Chromecaście z Google TV (4K i HD) oraz telewizorach z oprogramowaniem Google TV, takich jak Sony, Hisense i TCL.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: The Keyword – Google | The Verge