YouTuber zrobił głośnik bezprzewodowy w łupinie orzecha

Nie wiemy, ile kosztuje zrobienie bezprzewodowego głośnika Bluetooth z orzecha, ale zakładam, że tyle co orzeszki ziemne.

Głośnik Bluetooth w łupinie orzecha włoskiego od Pinguin DIY

Ten projekt pochodzi od szalonego YouTubera Penguina DIY, który zdecydował się wziąć łupinę orzecha włoskiego i wcisnąć do niej cały głośnik Bluetooth… Port USB-C i diody LED stanu są w zestawie! Jakość dźwięku głośnika nie jest czymś godnym uwagi, ale opublikowany film (możesz obejrzeć go poniżej) pokazujący cały proces budowy tego urządzenia — oprócz procesu wzrostu orzecha włoskiego (sic!).

Zobacz także: Whistle to głośnik inspirowany odgłosami natury

Sam głośnik to miniaturowe urządzenie wielkości… no cóż, orzecha włoskiego. Wykonany z łupiny orzecha włoskiego, zawiera w środku wszystkie niezbędne komponenty, w tym minibaterię, wzmacniacz, sterownik, moduł Bluetooth, port USB-C, a nawet przyciski i diody LED do sterowania odtwarzaniem lub zwiększania/zmniejszania głośności.

Proces polegał na wyjęciu zawartości orzecha przed włożeniem elementów technologii do wnętrza łupiny orzecha, aby zapewnić jak najwięcej miejsca na komponenty. Elementy obejmują moduł zasilania 5 V, który został rozebrany na części, ponieważ był zbyt duży, aby zmieścić się w obudowie. Moduł (lub to, co z niego zostało) został następnie podłączony do pozostałych części głośnika, w tym do akumulatora o pojemności 300 mAh i portu USB-C do ładowania głośnika.

Inne komponenty obejmowały najważniejsze elementy głośnika, w tym sterownik audio o mocy 2 W, miniwzmacniacz i moduł Bluetooth umożliwiający łączność bezprzewodową. Wszystkie elementy zostały dość misternie złożone i zlutowane z czymś, co można określić jedynie jako niesamowitą zręcznością jak na tak mały przedmiot, a następnie przyklejone do obudowy za pomocą kleju silikonowego. Ten elastyczny klej umożliwiłby wystąpienie wibracji przetwornika bez ryzyka przemieszczenia się części wewnątrz łupiny orzecha włoskiego.

Montaż elementów głośnika Bluetooth w łupinie orzecha włoskiego
Montaż elementów głośnika Bluetooth w łupinie orzecha włoskiego

Na koniec wywiercono otwory w górnej części orzecha, aby zrobić miejsce na kratkę głośnika, przyciski sterujące, diody LED stanu, a nawet sprytny włącznik. Aby zapewnić możliwość naprawy, Penguin DIY zmontował dwie połówki obudowy za pomocą śrub zamiast kleju, co umożliwiło mu otwarcie i naprawę lub modernizację głośnika, kiedy tylko chciał.

Spójrzmy prawdzie w oczy, jeśli YouTuber może zamienić orzech w głośnik Bluetooth i nadal sprawić, że będzie można go naprawić, Apple może również sprawić, że AirPodsy będą nadawały się do naprawy.

Parowanie głośnika w łupienie orzecha ze smartfonem
Parowanie głośnika w łupienie orzecha ze smartfonem

Wyniki są imponujące, ale nie z powodów, o których myślisz. Głośnik działa bez zarzutu — można wykryć go na smartfonie, nawiązać połączenie, a nawet pozwala odtwarzać/wstrzymywać muzykę, tak jak każdy zwykły głośnik bezprzewodowy.

Zrozumiałe jest, że dźwięk nie jest szczególnie świetny ze względu na ograniczenia przetwornika, wzmacniacza i rozmiaru… ale gdybym miał ocenić głośnik w skali od 1 do 10 pod kątem czystej pomysłowości i sprawdzenia słuszności koncepcji, to wielki szacun! Tak naprawdę, zapomnij o umiejętnościach rzeźbienia w dyni, umiejętności rzeźbienia w orzechach przez Penguin DIY są absolutnie strzałem w dziesiątkę!

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Penguin DIY | Yanko Design