Zegarki MoMA Modello Uno Diving od UNIMATIC w kolorach inspirowanych biletami do muzeum

Eksplozja kolorów w projekcie nowego zegarka MoMA Modello Uno Diving, inspirowana jest paletą kolorów Muzeum Sztuki Nowoczesnej (MoMA) i jego żywymi biletami wstępu.

UNIMATIC MoMA Modello Uno Diving Watches

Firma UNIMATIC bawi się także kontrastującymi odcieniami, wydobywając surowe odcienie. Znaczniki godzin i wskazówki są bardzo widoczne, co ułatwia użytkownikowi sprawdzenie godziny. Wygląd znaczników godzin nawiązuje do obiektów świecących w ciemności lub w fioletowym świetle UV. Liczby godzin zniknęły — zostały zastąpione zabawnym wzorem geometrycznych kształtów, w tym koła, prostokąta i trójkąta. Ich odcienie wyróżniają się na tle tarczy, dzięki czemu kształty wydają się przezroczyste nawet w nocy.

Może Cię zainteresowacćteż: Zegarek UR-102 od Urwerk powraca w nowym, limitowanym wydaniu

Przyglądając się tarczom o żywych kolorach, zauważymy logo MoMA znajdujące się na dole, aby użytkownik wiedział o współpracy z The Museum of Modern Art (MoMA). Seria w limitowanej edycji jest również indywidualnie numerowana, co ma zagwarantować autentyczność i zapoczątkować sens edycji kolekcjonerskiej.

Zegarki MoMA Modello Uno Diving Watches firmy UNIMATIC są wyposażone w czarne paski, dzięki którym kolorowe tarcze podkreślają ich żywiołowy charakter. Te modele zegarków wyposażone są w mechanizm automatyczny SEIKO NH35A, który pracuje w obudowie ze stali nierdzewnej o wymiarach 41,5 mm x 12,9 mm. Giovanni Moro, współzałożyciel UNIMATIC, który w DAAily Bar mówił także o znaczeniu zegarków naręcznych wśród smartfonów w 2022 roku, twierdzi, że nadal ma bilet wstępu do MoMA od pierwszej wizyty w muzeum.

To, wraz z instrukcją marki MoMA, skłoniło UNIMATIC do tego, jak będą wyglądać nowe zegarki Modello Uno Diving w kooperacji z MoMA. Żadnych wystawnych dekoracji i stylów, tylko czysta paleta kolorów i wspomnienie MoMA.

Zegarki Modello Uno Diving skupiają się bardziej na natychmiastowej czytelności i schematach kolorów. Giovanni Moro dodaje, że zadaniem zespołu projektowego było znalezienie najlepszego rozwiązania, które wydobędzie te żywe odcienie i umożliwi użytkownikowi łatwe przywołanie MoMA, a jednocześnie zsyntetyzuje je w oryginalne podejście UNIMATIC.

Zegarki MoMA UNIMATIC Modello Uno Diving są w sprzedaży w cenie 730 USD (ok. 3050 zł) od października 2023 roku — wyłącznie w sklepach MoMA Design Store w Midtown i Soho oraz w sprzedaży internetowej.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: UNIMATIC | designboom