„Now and Then – ostatnia piosenka Beatlesów” trafi na Disney+

Zobacz zwiastun dokumentu „Now And Then – The Last Beatles Song” od Disney+ — fani The Beatles będą mieli nie lada gratkę.

Film dokumentalny: Now And Then – The Last Beatles Song (Disney+)
Film dokumentalny: Now And Then – The Last Beatles Song (Disney+)

Choć historyczny boysband z Liverpoolu rozpadł się kilkadziesiąt lat temu i tragicznie stracił zarówno współzałożyciela Johna Lennona, jak i gitarzystę prowadzącego George’a Harrisona, jego dwaj pozostali przy życiu członkowie, Paul McCartney i Ringo Starr, „połączyli siły” – oczywiście z niewielką pomocą przyjaciół – przy tworzeniu ostatniej piosenki wyprodukowanej przez zespół The Beatles pt. „Now and then”.

Może Cię zaciekawić też: Nowy dokument o morderstwie Johna Lennona w Apple TV+

Na szczęście dla subskrybentów Disney+, będą oni mogli oglądać magię piosenki urzeczywistniającą się w Now And then – The Last Beatles Song, 12-minutowym dokumencie, który trafi do serwisu w środę (1 listopada 2023 roku). Disney+ wypuścił niedawno zwiastun nadchodzącego filmu krótkometrażowego, prezentujący nigdy wcześniej niewidziane materiały o zespole oraz nagrania McCartneya, Starra, Harrisona i syna Johna, Seana Ono Lennona.

Nagranie audio Harrisona z 1995 roku ujawnia, że żona Johna, Yoko Ono, powiedziała mu, że ma „taśmę z Johnem”, która ostatecznie zostanie wykorzystana w „Now And Then”. W zwiastunie Sean oznajmia, że „to ostatnia piosenka, którą [jego] tata, Paul, George i Ringo nagrają razem”.

Film dkumentalny zawiera także „kilka cennych sekund występu Beatlesów w skórzanych garniturach, najwcześniejszy znany film Beatlesów, którego nigdy wcześniej nie widziano” – twierdzi reżyser Peter Jackson. Jackson wyreżyserował także The Beatles: Get Back, trzyczęściowy serial dokumentalny będący następstwem nagrania przez zespół legendarnego albumu Let It Be, który trafił do Disney+ w 2021 roku.

Zwiastun kończy się następującym pytaniem McCartneya: „Jakie miałem szczęście, że miałem tych mężczyzn w swoim życiu?”

Giles Martin, syn producenta muzycznego Beatlesów, Sir George’a Martina, powiedział magazynowi People, że zauważył, że nowa piosenka, której światowa premiera planowana jest na 2 listopada 2023 roku, „wydaje się, jakby to była ostatnią piosenką Beatlesów”.

„Wygląda to tak, jak zrobiliby to teraz Beatlesi, gdyby wszyscy żyli” – kontynuował. „Myślę, że dzięki temu wszystko staje się bardziej realne. Mam nadzieję, że spodoba się to ludziom”.

Now And Then: ostatnia piosenka Beatlesów trafi do serwisu Disney+ w środę 1 listopada 2023 roku. Obejrzyj zwiastun poniżej.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Decider | Disney+