Realistyczne Air Jordan 11 z LEGO autorstwa węgierskiego fana

Sneakerheadzi i entuzjaści LEGO, przygotujcie się! Buty Nike AIR JORDAN 11 autorstwa węgierskiego konstruktora są tak realistyczna, że chciałoby się je założyć!

Nike AIR JORDAN 11 z klocków LEGO
Nike AIR JORDAN 11 z klocków LEGO | Tomasso Builds

Węgierski konstruktor Tamás Borján, działający pod pseudonimem „Tomasso Builds”, przeniósł swoją miłość do sneakersów na zupełnie nowy poziom. W swoim dążeniu do wyjątkowości stworzył NIKE Air Jordan 11, używając wyłącznie plastikowych klocków LEGO. Być może zastanawiasz się, czy fani LEGO nie próbowali już wcześniej dokonać tego wyczynu? I masz rację! Jednak tym, co wyróżnia przedsięwzięcie Tamása, jest jego miłość do Jordanów i determinacja, by nadać tym legendarnym kopnięciom niepowtarzalny charakter.

Sprawdź także: W filmie „Air” potraktowano Jordana z buta

Według Tamása Air Jordan 11 to klasyk sam w sobie. Pojawiły się na rynku w 1995 roku, kiedy Michael Jordan, sama legenda koszykówki, grał w nich podczas finałów, a następnie nosił je przez cały sezon 95-96. Tak naprawdę pokochał je tak bardzo, że nie mógł się doczekać akceptacji Nike – zaczął je promować, zanim marka była gotowa do oficjalnego wprowadzenia ich na rynek. Buty te szybko stały się ulubieńcami Jordana z całej linii produktów, ugruntowując ich legendarny status.

Obecnie to obuwie wciąż robi furorę. Tamás chciał oddać hołd oryginalnemu projektowi, starając się, aby przy użyciu klocków LEGO był on jak najwierniejszy. Jego dbałość o szczegóły jest zdumiewająca, od wzorów fal na podeszwie po precyzyjne odtworzenie cholewki buta.

Odtwarzając te kultowe buty z klocków LEGO, nie tylko spełnił swoje marzenie, ale także podbił serca fanów LEGO i Michaela Jordana na całym świecie, którzy wraz z NIKE czekają na obchody 30. rocznicy powstania modelu AJ 11 w 2025 roku.

Jeśli kiedykolwiek wpadłeś na szalony pomysł lub wymarzony projekt, który uznałeś za zbyt naciągany, przypomnij sobie Tamása Borjána, człowieka, który odważył się zbudować Air Jordan 11 z klocków LEGO. W sferze kreatywności nie ma ograniczeń, a Twojej wyobraźni wystarczy odrobina wysiłku, więc działaj!

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Yanko Design