Alexa obsługuje od teraz Podcasty Apple w ponad 40 krajach

Alexa firmy Amazon obsługuje teraz natywnie Podcasty Apple na urządzeniach Amazon Echo i Amazon Fire TV w ponad 40 krajach w tym w Polsce.

Łączenie Apple Podcasts z Amazon Alexa
Łączenie Apple Podcasts z Amazon Alexa

Usługa Podcasty Apple (Apple Podcasts) dla asystenta Amazon Alexa jest teraz dostępna w Argentynie, Australii, Austrii, Belgii, Brazylii, Kanadzie, Chile, Kolumbii, Kostaryce, Danii, Ekwadorze, Finlandii, Francji, Niemczech, Hongkongu, Indiach, Indonezji, Irlandii, Włoszech, Japonii, Luksemburgu, Malezji, Meksyku, Holandii, Nowej Zelandii, Norwegii, Peru, Filipiny, Polsce, Portugalii, Portoryko, Singapurze, Republice Południowej Afryki, Korei Południowej, Hiszpanii, Szwecji, Szwajcarii, Tajwanie, Tajlandii, Turcji, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych — jak wynika ze zaktualizowanego dzisiaj dokumentu wsparcia Apple’a.

Zobacz też: Jak słuchać Apple Music na Echo Dot (4 gen.) w Polsce?

Dzięki tej integracji możesz poprosić Alexę o odtwarzanie podcastów z aplikacji Apple Podcasts. Możesz połączyć swój Apple ID w aplikacji Alexa, aby synchronizować odtwarzanie na urządzeniach Apple’a i obsługiwanych urządzeniach Alexa.

Możesz na przykład rozpocząć słuchanie odcinka podcastu za pośrednictwem aplikacji Apple Podcasts w CarPlay podczas dojazdów do pracy i kontynuować słuchanie za pomocą głośnika Amazon Echo w domu, prosząc Alexę o wznowienie odtwarzaniapodcastu.

Apple Podcasts można także ustawić jako preferowaną platformę podcastów w aplikacji Alexa.

Połączona usługa Apple Podcasts z Amazon Alexa

Więcej szczegółów na temat integracji Alexy i Apple Podcasts, w tym sposobu jej konfiguracji, znajdziesz w dokumencie wsparcia Apple.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Apple | Macrumors