Alexa od dziś dostępna w Polsce na głośnikach Sonos

Od dzisiaj asystent głosowy Amazon Alexa (ale nie po polsku) jest dostępny w Polsce na głośnikach firmy Sonos.

Amazon Alexa na głośnikach Sonos

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, dzięki aktualizacji oprogramowania układowego posiadacze głośników Sonos mogą uzyskać dostęp do prostego sterowania głosowego za pomocą Alexy w języku angielskim, francuskim, niemieckim, włoskim i hiszpańskim. 

Przeczytaj też: Sonos przestanie wspierać odtwarzanie lokalnych plików także na Androidzie

Oprócz Polski, Amazon Alexa debiutuje dziś w 26 nowych krajach: Argentynie, Belgii, Chile, Danii, Ekwadorze, Finlandii, Filipinach, Hongkongu, Holandii, Indonezji, Kolumbii, Kostaryce, Korei Południowej, Luksemburgu, Malezji, Norwegii, Peru, Portugalii, Portoryko, Republice Południowej Afryki, Singapurze, Szwecji, Szwajcarii, Tajwanie, Tajlandii i Turcji.  

Do tej pory usługa była dostępna w Australii, Austrii, Kanadzie, Francji, Niemczech, Irlandii, Włoszech, Japonii, Meksyku, Nowej Zelandii, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. 

Słuchacze mogą korzystać z Alexy na wielu głośnikach Sonos z funkcją sterowania głosem, w tym Sonos Roam, Move, Arc, Beam, Five i One. 

Oto możliwości Alexy na głośnikach Sonos: 

 • Powiedz, co odtwarzać: to łatwe sterowanie muzyką i treściami telewizyjnymi za pomocą prostych poleceń głosowych, takich jak „Alexa, play jazz music” lub „Alexa, pause the movie”. Alexa International Versionwspółpracuje z Amazon Music, Spotify i TuneIn oraz Amazon Prime Video i  Netflix.  
 • Zaplanuj swój dzień: pilnowanie porządku dnia będzie łatwiejsze dzięki ustawianiu minutników i alarmów czy dodawaniu wydarzeń do kalendarza udostępnianemu pozostałym domownikom. Dzięki poleceniem głosowym można też robić listy zakupów i szukać przepisów na ulubione dania. Dzień można rozpocząć od poproszenia Alexy o sprawdzenie pogody lub udostępnienie krótkiego podsumowania najważniejszych wiadomości. 
 • Steruj inteligentnymi urządzeniami: korzystając z poleceń głosowych do sterowania oświetleniem, inteligentnymi wtyczkami, termostatami czy kamerami bezpieczeństwa można stworzyć idealne domowe otoczenie.

Jak dodać obsługę asystenta głosowego Alexa do głośników Sonos?

Upewnij się, że Twój głosowy głośnik Sonos został skonfigurowany i dodany do systemu Sonos oraz że systemie działa z najnowszą wersją oprogramowania. Pobierz aplikację Amazon Alexa na swoje urządzenie mobilne. Przed rozpoczęciem zalecane jest otwarcie aplikacji i zalogowanie się na konto Amazon.

Dodawanie obsługi asystenta Amazon Alexa do głośnika Sonos
Dodawanie obsługi asystenta Amazon Alexa do głośnika Sonos
 1. W aplikacji Sonos na iOS-a lub Androida dotknij ikony koła zębatego ⚙ (Ustawienia).
  W sekcji Głos wybierz Usługi i ster. głos.Dodaj asystenta głosowego (Dodaj usługę w Sonos S1) ➔ Amazon Alexa. Po wyświetleniu monitu zaloguj się na swoje konto Sonos.
 2. Wybierz swój pokój. Po wybraniu opcji Dodaj do Sonos znobaczysz listę swoich głośników Sonos, z którymi można skonfigurować usługę głosową. Wybierz pokoje, które chcesz skonfigurować za pomocą Amazon Alexa, a następnie dotknij Dodaj Amazon Alexa.
 3. Zaloguj się do swojego konta Amazon.
  Po wybraniu głośników dotknij opcji Zaloguj się do Amazon, aby przejść do strony logowania Amazon. Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby włączyć Amazon na głośniku Sonos. Podczas konfiguracji zostaniesz zapytany, czy chcesz, aby dzwonek Alexa był włączony, czy wyłączony, gdy powiesz „Alexa”. Dzwonek jest domyślnie wyłączony, ale w każdej chwili możesz zmienić tę opcję. Po wyświetleniu monitu wybierz opcję Przejdź do aplikacji Alexa.
 4. Połącz usługi muzyczne w aplikacji Alexa. Upewnij się, że usługi muzyczne, które łączysz w aplikacji Alexa, są również dodane w aplikacji Sonos.
 5. Użyj Amazon Alexa z głośnikiem Sonos.
  Wróć do aplikacji Sonos i wybierz Skonfigurowałem muzykę w Alexa. Możesz teraz używać Alexy z głośnikiemSonos.
Amazon Alexa w aplikacji Sonos
Amazon Alexa w aplikacji Sonos

Firmware głośników do wersji 15.4 można zaktualizować bezprzewodowo przez oficjalna aplikację mobilną Sonos, którą pobierzesz ze sklepów App Store i Google Play:

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Sonos