Tesla ogłosiła nowy termin dostaw Cybertrucka

Pierwsze dostawy Cybertrucka od Tesli wreszcie rozpoczną się od 30 listopada 2023 roku po wydarzeniu w Gigafactory w Teksasie.

TESLA Cybetruck

Jak wynika z firmowego posta na X (dawniej Twitter), Tesla Cybertruck ma wreszcie wyznaczoną datę dostawy. Wraz z ogłoszeniem wyników za trzeci kwartał Tesla ogłosiła, że długo opóźniony elektryczny pickup Cybertruck zacznie być dostarczany podczas wydarzenia, które odbędzie się 30 listopada 2023 roku w Gigafactory firmy w Austin w Teksasie. Elon Musk powiedział, że zwiększenie produkcji Cybertrucka będzie niezwykle trudne. Musk twierdzi, że Tesla planuje w przyszłości produkować ćwierć miliona Cybertrucków rocznie, ale stanie się to dopiero po 2024 roku.

W ciągu ostatnich kilku miesięcy na drogach zaczęły pojawiać się Cybertrucki, wszystkie oznaczone jako pojazdy RC do testów lub jako pojazdy prototypowe. Firma wcześniej mówiła, że dostawa nastąpi w trzecim kwartale, ale tak się nie stało.

Na początku tego roku Tesla poinformowała, że tego lata produkcja Cybertrucka będzie ograniczona, a produkcja masowa rozpocznie się w 2024 roku. Najwyraźniej Tesla była w stanie wypuścić z fabryki co najmniej jednego Cybertrucka w lipcu.

Cybertruck został pierwotnie zapowiedziany w 2019 roku, ale jego produkcja była wielokrotnie opóźniana w czasie pandemii COVID-19. Firma nie osiągnęła pierwotnego celu przedprodukcyjnego na rok 2021.

Od czasu pierwotnego ogłoszenia inni producenci samochodów nadrobili zaległości, wypuszczając własne elektryczne pickupy, w tym Ford z F-150 Lightning i Rivian z R1T. Cybertruck nadal cieszy się dużym zainteresowaniem pomimo opóźnień i ogromnej wycieraczki przedniej szyby, która wciąż wydaje się nierealna, aby mogła dotrzeć do ostatecznej wersji projektu.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Tesla | The Verge