Oto futurystyczno-kubistyczny Tesla Cybertruck!

Tesla zaprezentowała Cybertruck – samochód rodem z serialu science fiction, który można zamawiać w przedsprzedaży – produkcja rozpocznie się dopiero pod koniec 2021 roku.

TESLA Cybetruck

Elon Musk ujawnił w czwartek wieczorem Tesla Cybertruck – futurystyczny pojazd, który wygląda jakby przybył z przyszłości lub filmu postapokaliptycznego.

Tesla Cybertruck, którą Musk odsłonił w widowiskowy sposób, przy wiwatującej publiczności w Tesla Design Center w Hawthorne w Kalifornii, jest wykonany z walcowanej na zimno stali, zbrojonego szkła, które pękło podczas jednej demonstracji, oraz adaptacyjnego zawieszenia pneumatycznego.

A jednak pomimo kubistycznego wyglądu i specyfikacji wydajności jego cena jest raczej skromna. Tesla zaoferuje trzy warianty Cybertrucka. Najtańsza wersja, z pojedynczym silnikiem i napędem na tylne koła, będzie kosztować 39 900 dolarów

Nowo ujawniony Cybertruck Tesli jest już dostępny w przedsprzedaży na tesla.com/cybertruck. Za 100 USD depozytu można zarezerwować model dla siebie, ale jak zauważył Elon Musk, dyrektor generalny Tesli podczas czwartkowego wieczoru w Los Angeles, dostawy nastąpią dopiero za 2 lata!

Ruszyła przedsprzedaż samochodów Tesla Model Y

Dostępne są trzy wersje samochodu Cybetruck:

  • z napędem na tylne koła, z pojedynczym silnikiem, o zasięgu 250 mil, udźwigu 7500 funtów i przyspieszeniem 0-60 mph w mniej niż 6,5 sekundy za 39 900 USD.
  • z dwusilnikowym napędem na wszystkie koła, o zasięgu 300 mil, uciągu 10 000 funtów i prędkości 0–60 mph w niecałe 4,5 sekundy za 49 900 USD.
  • z potrójnym silnikiem i napędem na wszystkie koła, o zasięgu 500 mil, udźwigu 14 000 funtów i prędkości 0–60 mph w mniej niż 2,9 sekundy za 69 900 USD –  ta wersja nie będzie produkowana jeszcze do końca 2022 roku.

Autopilot jest standardem, ale podobnie jak inne pojazdy Tesli, „pełne prowadzenie pojazdu” będzie kosztować dodatkowe 7 000 USD.

Tesla twierdzi, że depozyty w wysokości 100 USD podlegają zwrotowi. Klienci mogą zakończyć konfigurację swoich pojazdów w miarę zbliżania się produkcji pod koniec 2021 r.

źródło: Tesla via The Verge