Doodle w Google z okazji Narodowego Święta Niepodległości

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości, które obchodzimy 11 listopada w Polsce, firma Google przygotowała specjalne doodle.

Google Doodle 11 listopada 2022: Narodowe Święto Niepodległości Polski
Google Doodle 11 listopada 2022: Narodowe Święto Niepodległości Polski

W wyszukiwarce Google możesz dzisiaj zobaczyć specjalne doodle, które firma przygotowała z okazji naszego państwowego święta, które obchodzimy 11 listopada. Dzisiejszy Doodle przypomina nam o Narodowym Święcie Niepodległości Polski. Ten dzień upamiętnia rocznicę odzyskania przez Polskę suwerenności od imperiów: niemieckiego, austro-węgierskiego i rosyjskiego, po 123 latach zniknięcia z mapy Europy. Odzyskanie niepodległości Polski odrodziła się pod dowództwem Józefa Piłsudskiego własnie tego dnia w 1918 roku.

Zobacz też: Google Doodle z okazji Narodowego Święta Niepodległości

Polski Narodowy Dzień Niepodległości został oficjalnie ustanowiony w 1937 roku. Uroczystości w polskich miastach obejmują pokazy sztucznych ogni, koncerty i parady. Wyjątkową polską tradycją Święta Niepodległości jest Warszawski Bieg Niepodległości. Kilka tysięcy osób biega i przechodzi symboliczne 11 kilometrów jako sposób na uhonorowanie 11 listopada.

Podczas gdy grany jest polski hymn, biegacze ubrani w czerwono-białe stroje ustawiają się w dwóch kolumnach reprezentujących flagę kraju. Po rozpoczęciu wyścigu niektórzy uczestnicy dążą do pobicia dotychczasowych rekordów biegowych, podczas gdy inni po prostu uczestniczą, by wyrazić swój patriotyzm.

Dowiedz się więcej o samym święcie w wyszukiwarce Google.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Google Doodle