„Seks: Historia nieprzyzwoita” od 9 października na History Channel

Brytyjska aktorka, wokalistka i prezenterka, Amanda Holden oraz pisarz, historyk i dziennikarz, Dan Jones zostali gospodarzami najnowszej produkcji HISTORY Channel „Seks: Historia nieprzyzwoita”.

Seks: Historia nieprzyzwoita History Channel
Seks: Historia nieprzyzwoita History Channel

Seria dokumentalna Seks: Historia nieprzyzwoita (tyt. oryg. Sex: A Bonkers History) to nowa produkcja A+E Networks, w której Amanda Holden i Dan Jones opowiedzą, jak seksualne zachowania z przeszłości wpłynęły na naszą cywilizację. Prowadzący sprawdzają, jak zachowania seksualne na przestrzeni wieków doprowadziły cywilizację do obecnego kształtu, który dopiero teraz zaczynamy odkrywać. W serialu wykorzystane zostaną materiały archiwalne i inscenizacje, w których Amanda Holden i Dan Jones wcielą się w główne role, aby zaprezentować najlepsze nieznane opowieści o seksie w historii.

Przeczytaj także: Co obejrzymy w październiku 2023 roku na kanałach HISTORY?

Amanda i Dan zbadają, jak podejście do seksu i seksualności ewoluowało na przestrzeni wieków. Przeprowadzą widzów przez kluczowe momenty takie jak powstanie pierwszego środka antykoncepcyjnego w starożytnym Egipcie. Odkryją też, jak seksualne apetyty Tudorów na zawsze zmieniły bieg historii Wielkiej Brytanii, ujawnią także tajemnicę epoki wiktoriańskiej, która okazuje się jedną z najbardziej postępowych seksualnie na świecie. Wreszcie odkryją, że postawy seksualne w XX wieku zmieniły się bardziej niż w jakimkolwiek innym okresie w historii, a tempo zmian nieustannie przyspiesza.

Seks: Historia nieprzyzwoita Amanda Holden i Dan Jones porozmawiają także z ekspertami, w tym z historyczką seksu dr Kate Lister, autorką „Ciekawej historii seksu”, międzynarodową nauczycielką studiów nad dominacją Anne O Nomis, autorką „The History & Arts of the Dominatrix” i nieżyjącą już prezes Ann Summers, Jacqueline Gold CBE, w swoim ostatnim wywiadzie telewizyjnym.

Musicie mi uwierzyć, że nasze pokolenie nie ma pojęcia o seksie w porównaniu z rozpustnymi wybrykami naszych przodków! Ten program naprawdę otworzył mi oczy, a podczas jego kręcenia niejednokrotnie śmiałam się do łez. Zwłaszcza że „brudną robotę” zostawiłam Danowi Jonesowi, a sama byłam na uboczu, wcielając się w rolę podglądacza. „Seks: Historia nieprzyzwoita” może momentami szokować, ale ten program zagłębia się w ostatnie 2500 lat naszej historii seksualnej, dając fascynujące i zupełnie nowe spojrzenie na ten temat. To intrygujące historie dla dorosłych.

– mówi Amanda Holden
„Seks: Historia nieprzyzwoita” - serial dokumentalny History Channel
„Seks: Historia nieprzyzwoita” – serial dokumentalny History Channel

Spodziewajcie się pikantnych niespodzianek i zapomnijcie o tym, co wiedzieliście do tej pory. W Seks: Historia nieprzyzwoita Amanda Holden i Dan Jones przedstawią Wam wciągającą historię i intrygujące spostrzeżenia.

Seks to jedyna rzecz, której możemy być pewni, że ludzie robili na przestrzeni całej historii. „Seks: Historia nieprzyzwoita” to fascynujący sposób na przemierzanie tysiącleci, od starożytnych Egipcjan po swingersów z lat 70. XX wieku i cuda ery cyfrowej, w której żyjemy dzisiaj. Amanda jest wymarzoną prowadzącą. Nie dość, że jest przemiłą osobą, to zawsze jest gotowa zadać wnikliwe pytanie i nadać świeże spojrzenie na przeszłość. W międzyczasie świetnie się bawiłem, odgrywając dość dziwne i szalone sceny – a wszystko to w imię badań.

– mówi Dan Jones

Premiera programu „Seks: Historia nieprzyzwoita” już 9 października 2023 roku o godz. 22:00 na HISTORY Channel.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: History Channel | A+E Networks