Co obejrzymy w październiku 2023 roku na kanałach HISTORY?

Sprawdź zapowiedzi programowe na październik 2023 roku w kanałach History i History 2 — sporo nowości i ciekawych tytułów!

W październiku na HISTORY Channel Łukasz Kazek ponownie wybierze się do najbardziej tajemniczego regionu Polski. Tajemnice Dolnego Śląska przedstawią mity i legendy, które wciąż są żywe wśród miejscowej ludności. Poza tym widzowie poznają historię, jakiej nie uczą w szkole. „Seks: Historia nieprzyzwoita” zbada, jak zachowania seksualne na przestrzeni wieków doprowadziły cywilizację do obecnego kształtu.

Wojny magazynowe
Storage Wars sezon 15.
w niedziele od 12:55 od 1 października 2023 roku na HISTORY (20×30’)

Na terenie całych Stanów Zjednoczonych spotkać można magazyny, których właściciele zalegają z opłatami, oraz takie, które zostały porzucone lub zwyczajnie – zapomniane. To właśnie one najbardziej interesują naszych licytujących jako potencjalne źródło wielu skarbów… Wśród uczestników programu są i dwudziestokilkulatkowie spragnieni dobrej zabawy, i małżonkowie próbujący szybko się dorobić. Ekscytujących, dramatycznych momentów nie brakuje.

Wojny magazynowe (sezon 15) History Channel
Wojny magazynowe (sezon 15) History Channel

Tutaj każdy sam musi ocenić, czy warto się licytować o dany magazyn i ile opłaca się za niego zaproponować. Każdy odcinek serialu ukazuje niepokój związany z oczekiwaniem na to, co odnajdą za drzwiami. Właściciel jednego z magazynów otwiera go po raz pierwszy od dawna i zgadza się, by licytujący pobuszowali w środku. Mając do dyspozycji jedynie światło latarek i bardzo mało czasu, postarają się oni ocenić, czy hala mieści nic nie warte sterty gratów, czy prawdziwe skarby.

Zobacz także: History Play i Crime+Investigation Play w Prime Video

Sekrety tajnych stowarzyszeń
Secret Societies: In the Shadows
w środy o 22:00 od 4 października na HISTORY (6×60’)

Na przestrzeni wieków na całym świecie istniały tajne stowarzyszenia. Chowały się one po kryptach lub świetlicach, działały w zamknięciu, a dziś kontynuują swoje zagadkowe dzieło w najciemniejszych zakamarkach Internetu. W każdym z sześciu odcinków tej serii zgłębimy mętną historię takich stowarzyszeń jak Zakon Templariuszy, Wolnomularze, Hermetyczny Zakon Złotego Brzasku, Iluminaci, Czaszka i Kości, a także Le Cercle.

Dokąd sięgają ich początki i jaką mają misję? Czy to one pociągają za sznurki władzy, a może chcą zniszczyć rządzących? Jak wyglądają ich rytuały przejścia? Jakie przysięgi muszą składać ich członkowie i jakie znane osoby znajdują się w ich szeregach? A przede wszystkim, co takie organizacje mogą po sobie pozostawić? Czy to możliwe, że niektóre z tych niezwykle wiekowych grup wciąż aktywnie działają pod powierzchnią?

Seks: Historia nieprzyzwoita 
Sex: A Naughty History
w poniedziałki o 22:00 od 9 października na HISTORY (5×60’)

Seks: Historia nieprzyzwoita History Channel
Seks: Historia nieprzyzwoita History Channel

Aktorka, piosenkarka i prezenterka Amanda Holden wraz z autorem bestsellerów i historykiem Danem Jonesem badają, jak zachowania seksualne na przestrzeni wieków doprowadziły cywilizację do obecnego kształtu, który dopiero teraz zaczynamy odkrywać. W serialu wykorzystane zostaną materiały archiwalne i inscenizacje, w których Amanda Holden i Dan Jones wcielą się w główne role, aby zaprezentować najlepsze nieznane opowieści o seksie w historii.

Tajemnice Dolnego Śląska
Lower Silesia: Mysteries Uncovered
we wtorki o 21:00 od 24 października na HISTORY (7×30’)

Łukasz Kazek, niezwykły polski odkrywca i jeden z najpopularniejszych youtuberów zajmujących się historią Polski kolejny raz zagłębi się w przeszłość najbardziej tajemniczego regionu Polski, Dolnego Śląska. Łukasz zmierzy się z mitami i legendami, które wciąż są żywe wśród miejscowej ludności, wyruszy na poszukiwania nazistowskiego złota w opuszczonej średniowiecznej kopalni, w Wałbrzychu odkryje dawno zapomniane nazistowskie mauzoleum i stary magazyn pełen artefaktów z czasów II wojny światowej. Lokalni poszukiwacze skarbów wraz z Łukaszem próbują rzucić światło na tajemniczą ukrytą komnatę gigantycznego Zamku Książ.

W swoim poszukiwaniu prawdy Łukasz wykorzystuje najnowsze technologie, drony, ciężkie maszyny i podwodne roboty. Wywiady ze świadkami i historykami zapewniają tło historyczne serii, które zostanie wzbogacone mapami i grafikami.

HISTORY 2

Rzym: Powstanie i upadek imperium
Rome: Rise and Fall of an Empire
W środy o 21:00 od 4 października na HISTORY 2 (13×60’)

Rzym: Powstanie i upadek imperium History 2
Rzym: Powstanie i upadek imperium History 2

Serial śledzi losy najtragiczniejszych postaci Cesarstwa Rzymskiego, których poczynania stopniowo prowadziły do upadku imperium, a także przywódców plemion barbarzyńskich, które ten upadek spowodowały. W ówczesne czasy przeniosą nas barwnie ukazane ruchliwe ulice Rzymu, gladiatorzy, sceny walk i te przedstawiające rozpustę Rzymian. Poznamy też, jak żyli Hunowie i Wizygoci, zobaczymy ich obozy i wioski. Serial jest też opowieścią o ludziach – walce o przetrwanie jednych i żądzy podboju drugich.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: History Channel via A+E Networks™