Tajne minikody QR w wyświetlaczach iPhone’ów

Apple umieszcza tajne kody QR na wyświetlaczach iPhone’ów, oszczędzając w ten sposób ogromne kwoty pieniędzy!

Mikroskopijne kody QR umieszczone na wyświetlaczach iPhone'ów
Mikroskopijne kody QR umieszczone na wyświetlaczach iPhone’ów

Według informacji ujawnionych przez serwis 9to5Mac wyświetlacz iPhone’a skrywa mały sekret, o którym prawdopodobnie nie masz pojęcia. Na odwrotnej stronie ekranu Twojego iPhone’a znajdują się dwa małe kody QR. Mówi się, że jeden ma wielkość czubka kredki, drugi zaś jest wielkości ziarenka kurzu. Apple dodało drugi, mniejszy kod w 2020 roku. Są one umieszczane na szkle na różnych etapach produkcji, aby ułatwić firmie ich śledzenie. Przeglądanie kodów wymaga specjalnego sprzętu i nawet dieta składająca się wyłącznie z marchewki nie pomoże Ci ich dostrzec.

Sprawdź także: iPhone 15 Pro niepokojąco się nagrzewa?

Po co firmie Apple te kody? Pozwalają oszczędzać pieniądze firmie. Kody pomagają Apple dokładnie śledzić, ile szklanych osłon zostało wyprodukowanych przez jego dostawców, Lens Technology i Biel Crystal, a ile było wadliwych. Wygląda na to, że dwaj ostatni dostawcy próbowali ukryć przed Apple prawdziwą liczbę wyprodukowanych wadliwych ekranów. Duża liczba wyprodukowanych wadliwych ekranów może znacznie podnieść koszty produkcji Apple’a.

Apple tak poważnie podchodzi do wiedzy o tym, co naprawdę dzieje się w fabrykach Lens Technology i Biel Crystal, że wydał miliony dolarów na umieszczenie w fabrykach obu firm sprzętu do skanowania laserowego w celu umieszczenia kodu QR na szkle i zeskanowania kodu po zakończeniu procesu produkcyjnego. Lokalizacja kodu QR zmieniała się z biegiem czasu. Na przykład w iPhonie 12 znajdował się on tuż nad przednim głośnikiem. W nowszych modelach iPhone’ów znajdują się one przy ramce przy dolnej krawędzi ekranu.

Pierwotnie Apple próbował wytrawić kod bezpośrednio na szkle za pomocą lasera, ale testy wykazały, że osłabia to szkło, które zawsze pęka w miejscu umieszczenia kodu QR. Apple musiało opracować różne metody wykorzystania tego systemu, stosując mikroskopijne soczewki z oświetleniem pierścieniowym, aby nie musiało wbijać kodu tak głęboko w szkło, osłabiając jego strukturę. I ten plan faktycznie pozwolił Apple zaoszczędzić mnóstwo pieniędzy.

Przed wdrożeniem mikroskopijnych kodów QR do śledzenia ekranów iPhone’a trzy na 10 wyświetlaczy szło do kosza, co kosztowało Apple setki milionów dolarów. Teraz liczba ta została zmniejszona do zaledwie jednego wadliwego ekranu na 10 sztuk, co pozwala firmie Apple co roku zaoszczędzić ogromne sumy pieniędzy. A

pple w dalszym ciągu pozyskuje surowiec szklany od Corning, ale szkło to jest wysyłane do Lens Technology i Biel Crystal w celu nadania mu kształtu. Apple może używać mikroskopijnych kodów QR, aby obie firmy zachowały uczciwość.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: 9TO5Mac | Phone Arena