Apple wyeliminuje plastikowe opakowania do końca 2024 r.

Firma Apple ma cel, aby do 2030 roku mieć wszystkie urządzenia neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla, ale już w przyszłym roku pozbędzie się całkowicie plastiku z opakowań.

opakowania ekologiczne Apple Watch - Carbon Neutral

Zaangażowanie firmy Apple w wpływ na środowisko naturalne jest bardzo odważne i ambitne — gigant technologiczny zapowiedział, że wycofa wszystkie plastikowe opakowania do końca 2024 roku i powoli wycofa produkty ze skóry. Natomiast do 2030 roku Apple zamierza całkowicie ograniczyć wpływ swoich urządzeń na klimat (netto). Kluczowe metale wykorzystywane w produkcji, takie jak aluminium, kobalt i złoto, pochodzą obecnie ze źródeł z recyklingu.

Oprócz wycofywania materiałów plastikowych i skórzanych Apple zwiększa zaangażowanie w zasoby odnawialne, kompensując energię elektryczną zużywaną przez użytkowników zegarków Apple Watch Series 9 poprzez inwestycje w źródła odnawialne.

Od dzisiaj Apple nie będzie już używać skóry w żadnych materiałach. Zamiast tego użytkownicy mogą używać tkaniny FineWoven, która pochodzi z materiałów pochodzących z recyklingu i ma kilka kolorów, a jednocześnie pozostaje stylowa.

Materiały pochodzące z recyklingu zdobią nowy Apple Watch Ultra 2, w którym nie zastosowano już w 100% dziewiczego tytanu. Obecnie ponad 95% przypadków pochodzi z materiałów pochodzących z recyklingu.

Wszystko to ma przyczynić się do realizacji celu Apple’a na rok 2030, jakim jest wprowadzenie większej liczby materiałów pochodzących z recyklingu i zerowa produkcja dwutlenku węgla netto (CO₂). Szacuje się, że inicjatywa ta doprowadzi do ograniczenia emisji o 75% do końca dekady, a aby osiągnąć swój cel, Apple współpracuje z ponad 50 dostawcami z USA, Europy i Azji.

Aby podkreślić swoje osiągnięcia, Apple wykorzystało 13,7 gigawatów energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych w całym swoim łańcuchu dostaw i uniknął emisji 17,4 miliona ton dwutlenku węgla, co równa się prawie 4 milionom pojazdów drogowych.

Apple Watch Carbon Neutral

Ponadto od 2015 roku Apple odnotowało redukcję całkowitej emisji o 45%. Firma pozostaje liderem w dziedzinie zielonej energii i materiałów pochodzących z recyklingu, dysponując obligacjami ekologicznymi o wartości ponad 4,7 miliarda dolarów za pośrednictwem funduszu Restore Fund.

W sumie 90% wydatków Apple na produkcję pochodzi obecnie z partnerstw związanych z programem czystej energii dla dostawców Apple’a. Wzrost ten przekłada się teraz na całą gamę urządzeń, w tym najnowszych iPhone’a 15, iPhone’a 15 Pro i Apple Watch Series 9.

Materiały pochodzące z recyklingu obejmują także nową linię iPhone’a 15 i obejmują w 100% odnowiony kobalt w baterii, co stanowi pierwszy przypadek recyklingu materiałów ziem rzadkich.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Apple Insider | Apple