Apple ma plan zachować neutralność pod względem emisji CO2 do 2030 r.

Firma Apple zachwala swój ambitny cel zachowania neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla do roku 2030 w nowym wideo z okazji Dnia Ziemi.

Apple has a plan. And Promise!

Aby uczcić obchody Dnia Ziemi, firma Apple opublikował nowy film na swoim profilu na YouTubie, w którym ponownie podkreśla, że ​​do 2030 roku każdy z jej produktów będzie neutralny pod względem emisji dwutlenku węgla (CO₂). W wideo utrzymanym w stylu Apple’a, firma przypomina klientom, że jej biura są już w 100% neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla, ale Apple chce zrobić więcej z każdym iPhone’em, iPadem, zegarkiem Apple Watch i komputerem Mac, używając w 100% materiałów pochodzących z recyklingu lub odnawialnych.

Przeczytaj także: Apple Watch Challenge 2021 z okazji Dnia Ziemi i Tańca

Firma twierdzi, że szuka nowych sposobów wydobywania aluminium, stali, cyny, wolframu i plastiku z produktów pochodzących z recyklingu, a także uprawia wystarczającą liczbę drzew i poddaje recyklingowi wystarczającą ilość papieru, aby ozachować wszystkie opakowania.

Apple obiecuje skupić się na tym, jak powstają produkty, a setki producentów, dystrybutorów, testerów, monterów, demontażystów i producentów materiałów przestawią się w 100% na energię odnawialną, a „wielu z nich” bez odpadów.

Pod koniec filmu firma potwierdziła swoją obietnicę, że każdy produkt Apple będzie w 100% odnawialny do 2030 r. Apple po raz pierwszy ogłosił ten cel w zeszłym roku.

Możesz sprawdzić wszystkie ekologiczne cele Apple’a na specjalnie przygotowanej stronie internetowej.

źródło: Apple