Nowe emoji, które się pojawią to potrząsanie głową i feniks!

Emoji 15.1 zostało zatwierdzony przez konsorcjum Unicode, co oznacza, że ​​w przyszłości Twoje urządzenia otrzymają nowe emoji.

Wizualizacja Emojipedii pokazująca, jak mogą wyglądać niektóre nowe emoji w wersji Emoji 15.1
Wizualizacja Emojipedii pokazująca, jak mogą wyglądać niektóre nowe emoji w wersji Emoji 15.1 | fot. Emojipedia

W niedalekiej przyszłości pojawią się kolejne nowe emoji… w końcu. Jak donosi Emojipedia, konsorcjum Unicode formalnie zatwierdziło Emoji 15.1 (zobacz też Emoji 15), co oznacza, że ​​w przyszłości na Twoich urządzeniach pojawi się partia nowych emoji. Do oferty emoji nie dodano tak wielu dodatków, jak w poprzednich wersjach. Według Emojipedii zupełnie nowe emoji to głowa poruszająca się w poziomie, głowa poruszająca się w pionie, feniks, limonka, brązowy grzyb i zerwany łańcuch. Istnieją również nowe emoji oznaczające różną wielkość rodziny oraz kilka wersji emoji, które możesz znać, a które będą skierowane w różne strony.

Sprawdź również: W sumie będzie aż 3491 różnych Emoji w 2023 roku

Oficjalnie zaakceptowane emoji możesz zobaczyć na stronie internetowej konsorcjum Unicode.

Myślę, że feniks będzie szczególnie popularny. Niestety, czasami firmom takim jak Apple i Microsoft wbudowanie obsługi nowego emoji w swoim oprogramowaniu zajmuje czasem miesiące, więc być może będziesz musiał trochę poczekać, zanim będziesz mógł rzucić emoji limonki swoim znajomym.

Jeśli uważasz, że w aktualnej ofercie brakuje emoji, możesz sam przesłać propozycję emoji. Oto wytyczne Unicode Consortium dotyczące przesyłania propozycji. Zgłoszenia zostaną ponownie otwarte w kwietniu 2024 roku.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: The Verge | Emojipedia