W sumie będzie aż 3491 różnych Emoji w 2023 roku

W 2023 roku globalna liczba Emoji może wzrosnąć do 3491 sztuk – to oznacza, że 31 nowych ikon zostanie dodanych do zestawu.

Liczba zatwierdzonych Emoji od 1995 do 2023 r.

W samą porę na niedzielny Światowy Dzień Emoji ogłoszono nowe ikony Emoji, które pojawią się na telefonach w 2023 roku. W przyszłym roku najprawdopodobniej pojawi się 31 nowych emotikonów, w tym różowe serce, grzebień do włosów i Khanda – symbol wiary sikhijskiej. Aktualizacja zwiększyłaby liczbę emotikonów do prawie 3500 w przyszłym roku. Unicode Consortium wyznaczyło kandydatów emotikon do wydania, ale ostateczna decyzja jeszcze wciąż nie zapadła.

W 2020 roku pojawiło się aż 334 nowych ikon Emoji, liczba ta została obniżona do nieco ponad 200 w 2021 roku i nieco ponad 100 w 2022 roku. Teraz zmaleje do dwucyfrowej liczby na przyszły rok. Podczas gdy emotikony, które pozwalają użytkownikom wybierać różne kolory skóry lub płeć, zwiększają wielkość wydań, ponieważ są one liczone indywidualnie, liczba emotikonów, których nie można dostosować, również zmniejszała się z każdym wydaniem.

W 2023 roku mogą zostać dodane: głowa łosia, osioł, gęś, imbir, meduza i marakasy, picę rąk – skierowanych zarówno w lewo, jak i w prawo – to jedyne emoji, które można dostosować do koloru skóry. nowa partia. Różowe serce jest podobno najbardziej oczekiwanym Emoji, ponieważ użytkownicy mediów społecznościowych od jakiegoś czasu narzekają na dostępność prostej ikony serca w kolorze białym, pomarańczowym, a nawet brązowym, ale nie różowym.

To, jakie emotikony pojawiają się na telefonach ludzi i na platformach społecznościowych, nie jest arbitralne, ale jest koordynowane przez Unicode Consortium od 1995 roku, kiedy pierwsze 76 piktogramów zostało zaadaptowanych przez amerykańską organizację non-profit. Konsorcjum nadzoruje inwentaryzację znaków w elektronicznym przetwarzaniu tekstu od 1991 roku i ustanawia standardy dla symboli, znaków w różnych skryptach i – co nie mniej ważne – emotikonów, które są kodowane jednakowo na różnych platformach, mimo że style ilustracji mogą się różnić w zależności od dostawcy.

Zestaw 176 prostych piktogramów z 1999 roku wymyślony przez projektanta interfejsu Shigetakę Kuritę dla japońskiego operatora telefonicznego jest uważany za prekursora współczesnych emotikonów.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Statista | Emojipedia