Emoji 15.0 nadchodzi z nowymi emotikonami

Następna duża aktualizacja Emoji 15.0 może obejmować trzęsącą się twarz, meduzę, łosia, gęś, różowe serce i znak internetu bezprzewodowego.

Coroczne wydanie nowych emotikonów ma nastąpić dopiero we wrześniu, ale 31 propozycji zostało ujawnionych przed Światowym Dniem Emoji, który odbędzie się w niedzielę 17 lipca 2022 roku. Emotikony mogą być przydatne, mogą być intrygujące, ale są też popularne. Co roku Konsorcjum Unicode Consortium rozważa propozycje nowych emotikonów, a po zatwierdzeniu są one następnie przyjmowane przez Apple i inne firmy.

Oczekuje się, że wersja Emoji 15.0 Unicode Consotium zostanie finalnie ujawniona we wrześniu. Nie dość, że obrady grupy jeszcze się nie zakończyły, to jeszcze przed 31 lipca 2022 roku jest jeszcze czas na zaproponowanie nowych emotikonów.

Niemniej jednak strona o nazwie Emojipedia opublikowała to, co może pojawić się na finalnej liście emoji od konsorcjum. Teoretycznie nie ma gwarancji, że którykolwiek z nich stanie się oficjalnym emoji, ale w praktyce rzadko zdarza się, aby któryś z nich został odrzucony po tym etapie.

Według Emojipedii nowa lista emoji będzie zawierać „różowe serce”. „Od wielu lat jest to jedna z najczęściej dyskutowanych nieobecności w klawiaturze emoji” – zauważa Emojipedia, zwracając uwagę, że są też propozycje szarego i jasnoniebieskiego serduszka.

Wśród pozostałych pewniaków znalazły się: trzęsąca się twarz (albo jestem w szoku), pchające dłonie w różnych kierunkach, łoś, osioł, skrzydło, kruk, gęś, meduza, krokus, imbir, zielony groszek w łupince, rozłożony wachlarz, grzebień, grzechotki, flet, symbol sikhizmu i znak Wi-Fi (wreszcie!).

Propozycje do Emoji 15.0 Unicode Consortium | fot. Emojipedia

Gdy Unicode Consortium opublikuje swoją ostateczną listę, firmy technologiczne przyjmą nowe emoji. Może to jednak nie być natychmiastowe, ponieważ firmy czekają na dodanie nowych emotikonów przy następnej aktualizacji oprogramowania. Na przykład Apple dodała 123 nowe emotikony na iPhone’ach dopiero pod systemem iOS 15.4 w marcu 2022 roku.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Emojipedia | AppleInsider