Apple udostępniło szczegółową listę funkcji iOS 17 i macOS Sonoma

Apple udostępniło pliki PDF zawierające szczegółową listę funkcji systemu iOS 17 (iPadOS 17) oraz macOS Sonoma.

Systemy operacyjne Apple'a z 2023 roku

Użytkownicy ciekawi, co przyniosą nowe systemy operacyjne iOS 17, iPadOS i macOS Sonoma, mogą sprawdzić długą listę wszystkich nowych funkcji bezpośrednio na stronach Apple’a, które firma udostępniła w formie plików PDF. Finalne wersje systemów iOS 17 i iPadOS 17 Apple ma wypuścić w poniedziałek 18 września 2023 roku ok. godziny 19:00 czasu polskiego, a macOS Sonoma tydzień później — 26 września 2023 roku. Po lecie wypełnionym wersjami beta systemy operacyjne są wreszcie gotowe do publicznego udostępnienia.

Po wtorkowym wydarzeniu Wonderlust Apple opublikowało dwa nowe dokumenty zawierające listę prawie wszystkich nowych funkcji pojawiających się w nowych aktualizacjach. Pobierz pliki PDF aby dowiedzieć się więcej (na dole wpisu).

Nowe funkcje systemu iOS 17 obejmują interaktywne widżety, tryb gotowości i nowe aktualizacje społecznościowe, takie jak NameDrop i plakaty kontaktowe. macOS Sonoma uzyskuje dostęp do widżetów iPhone’a na pulpicie, nowego wygaszacza ekranu i trybu gry.

Wiele funkcji jest wspólnych dla całego ekosystemu i nie ograniczają się one do systemów iOS i macOS. Należą do nich profile Safari, gesty do wideokonferencji i zablokowany tryb przeglądania prywatnego.

Apple wyda iOS 17, iPadOS 17, watchOS 10 i tvOS 17 w poniedziałek 18 września. macOS Sonoma pojawi się 26 września.

Pobierz pliki PDF (w języku angielskim) od firmy Apple, z listą wszystkich nowych funkcji w nadchodzących aktualizacjach:

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Apple