3 polskie produkcje trafią do Crime+Investigation Polsat!

Już jesienią na Crime+Investigation Polsat widzowie będą mogli obejrzeć aż trzy nowe polskie produkcje kryminalne — ten gatunek w Polsce cieszy się dużą popularnością!

Według najnowszych badań przeprowadzonych przez Kantar na zlecenie A+E Networks niemal 63 proc. respondentów zainteresowanych jest tematyką kryminalną, z czego 34 proc. ceni sobie historie związane z ich okolicą. Crime+Investigation Polsat wychodzi naprzeciw oczekiwaniom widzów i tej jesieni zaprezentuje trzy lokalne produkcje. We wrześniu widzowie poznają Wakacyjne zbrodnie, w październiku zaś na ekrany powróci doskonale znany i doceniany przez widzów format Opowiem Ci o zbrodni, a w listopadzie Fajbusiewicz: Rozmowy o zbrodni.

Jak mówi Agnieszka Kubiak (dyrektorka ds. lokalnych produkcji i kreacji) w Crime+Investigation historie lokalne są dla niezwykle istotne, dlatego stacja od lat konsekwentnie skupia się na produkcji polskich programów true crime. Jesienią zobaczymy trzy polskie produkcje. Dwie, które widzowie doskonale znają, czyli Opowiem Ci o zbrodni oraz serię towarzyszącą Fajbusiewicz: rozmowy o zbrodni. W 6. sezonie ponownie zobaczymy wybitnych pisarzy, a w inscenizacjach wystąpią znakomici aktorzy, m.in. Grażyna Wolszczak, Julia Wieniawa czy Magdalena Lamparska. W najbliższej ramówce pojawi się także nowość: 6-odcinkowa seria Wakacyjne zbrodnie. To program, który przybliży widzom sprawy Polaków, których wymarzony urlop zmienił się w koszmar.

Wakacyjne zbrodnie to program przedstawiający historie Polaków, których wymarzony urlop zakończył się tragicznie. Pakując walizki, nikt nie spodziewa się takiego finału, jaki spotkał bohaterów naszej serii.

W nowej lokalnej produkcji Crime+Investigation poznamy zbrodnie, które wydarzyły się podczas – w Polsce i za granicą. W poszczególnych odcinkach przyjrzymy się sprawom m.in. z Łeby, Krakowa, Tunezji czy Izraela, którymi żył cały kraj. Wakacyjne zbrodnie opatrzone są relacjami świadków i wypowiedziami ekspertów: śledczych, lekarzy medycyny sądowej, dziennikarzy oraz przedstawicieli konsulatów. Premiera 6 września 2023 roku o godzinie 22:00.

Znakomici polscy pisarze już po raz 6. opowiedzą nam o zbrodniach, które wstrząsnęły krajem. Wojciech Chmielarz, Igor Brejdygant, Robert Małecki oraz debiutujący w programie Izabela Janiszewska, Mieczysław Gorzka i Przemysław Piotrowski przedstawią sprawy, które do dziś budzą emocje. Pisarze po rozmowach z bliskimi ofiar, z psychologami oraz śledczymi zajmującymi się tymi zbrodniami, postarają się dotrzeć do prawdy. W inscenizacjach prezentujących kluczowe dla każdej ze spraw momenty zobaczymy plejadę gwiazd, m.in. Grażynę Wolszczak, Anitę Sokołowską, Julię Wieniawę, Magdalenę Lamparską, Mikołaja Roznerskiego, Łukasza Garlickiego i Roberta Gonerę. Premiera 18 października 2023 roku o godzinie 22:00.

Legendarny dziennikarz Michał Fajbusiewicz, znający od podszewki kryminalną stronę Polski, powraca w programie Fajbusiewicz: Rozmowy o zbrodni, by przedyskutować z autorami prowadzącymi poszczególne odcinki Opowiem ci o zbrodni sprawy, którymi zajmowali się w najnowszym sezonie programu. Premiera 29 listopada 2023 roku o godzinie 22:30.

Infografika: Kto jest zainteresowany tematyką kryminalną?
Infografika: Kto jest zainteresowany tematyką kryminalną? | fot. Crime+Investigation Polsat

W 2023 roku A+E Networks zleciło badania konsumenckie dotyczące kanału Crime+Investigation Polsat i treści crime. Wyniki wskazały, że 63 proc. badanych jest zainteresowanych tematyką kryminalną, spośród czego 65 proc. to osoby, które oglądają telewizję. Respondenci uważają, że Crime+Investigation Polsat ma najlepszą ofertę w swojej kategorii. Widzowie doceniają rzetelność i dokładną dokumentację produkcji. Niezwykle istotne są dla nich także eksperckie komentarze oraz wypowiedzi rodzin i bliskich bohaterów programów.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Crime+Investigation Polsat